15:33 Пт 01.11.19

Законопроектом №2303 нардепи намагаються перетягнути адвокатуру під державне регулювання

print version

Чергова спроба внести зміни до закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" свідчить про наміри нав’язати адвокатурі державне регулювання.

Так прокоментував законопроект №2303 голова Комітету з питань наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів, член Ради адвокатів м. Києва Олександр Дульський.

«Робиться чергова спроба посилити вплив держави на самоврядний та незалежний інститут адвокатури, що, в свою чергу, матиме наслідком звуження конституційного права українців на професійну правничу допомогу», - переконаний адвокат.

За його словами, пропоновані зміни не є виправданими і не відповідають реальним проблемам адвокатської діяльності та самоврядування.

«У мене питання до авторів законопроекту – чому саме такі зміни в законі «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ви вважаєте першочерговими? На мою думку, в законодавстві є чимало прогалин, які треба заповнювати. Наприклад, я, як адвокат з кримінальних справ, заходжу до СІЗО і хочу заносити з собою комп’ютер, телефон та диктофон, аби працювати, робити нотатки, проводити впізнання за фотознімками і погоджувати подальшу стратегію захисту. І адвокати добиваються цього не один рік. Проте – держава мовчить. Натомість, пропонує, аби адвокатською діяльністю займалися прокурори, чиновники чи взагалі аматори», - сказав адвокат.

Олександр Дульський також наголосив на тому, що законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо удосконалення окремих питань організації адвокатської діяльності не проходив жодного обговорення з професійною адвокатською спільнотою.

«Як голова Комітету з питань наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, хочу нагадати парламентарям, що жодна законодавча ініціатива у Європі не приймається без залучення представників професійної спільноти та широкого експертного обговорення. І якщо ми декларуємо, що для нас «європейська інтеграція» і «європейський вектор» не порожні слова, то адвокати мали б бути першими, хто дізнавався би про такі законодавчі ініціативи», - сказав Олександр Дульський.

Для прикладу, законопроект містить питання, віднесені до виключної компетенції органів адвокатського самоврядування – ведення Єдиного реєстру адвокатів, притягнення до дисциплінарної відповідальності, несумісність адвокатської діяльності з іншими видами діяльності.

Законопроектом пропонується переглянути засади притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності, а саме –  вчинення дисциплінарного проступку лише під час здійснення адвокатської діяльності. «Намагаючись змінити існуючий порядок, автори законопроекту мали б заслухати відповідний фаховий дисциплінарний орган адвокатури, дослідити дисциплінарну практику або хоча б залучити спеціалістів з відповідної галузі. Для цього й була створена та працює Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Проте, цього не було зроблено, що наводить мене на думку – запропоновані зміни є політичною профанацією», - сказав голова Комітету НААУ.

«Ключове – від прийняття такого роду законів програють, перш за все, наші клієнти. Зокрема, й ті державні діячі, які в подальшому стануть клієнтами адвокатів. Коли вони прийдуть за захистом, вони будуть зв’язані тими нормами, які самі й наприймали свого часу», - вважає Олександр Дульський.

 

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.