17:00 Пт 16.11.18

Відкрито навчальну аудиторію імені адвоката, першого мера-українця міста Тернополя Володимира Лучаковського

print version print version print version print version

7 листопада 2018 р. на базі історичного факультету, який випускає вчителів історії та права, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відкрито навчальну аудиторію імені адвоката і мера міста Володимира Лучаковського. 

В урочистому відкритті взяли участь Ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Богдан Буяк, декан історичного факультету Володимир Місько, заступник міського голови міста Тернополя Леонід Бицюра, керівник Центру досліджень адвокатури і права, проректор Вищої школи адвокатури при НААУ Ірина Василик,  голова Ради адвокатів Тернопільської області Тарас Будз, член Ради адвокатів України, представник від Тернопільщини Юрій Гордєєв, дослідник життя і діяльності адвоката Володимира Лучаковського, к.і.н., доцент Володимир Окаринський та студенти факультету. За підтримки Національної асоціації адвокатів України підготовлено навчальні стенди про життя і діяльність адвоката і першого бурмістра-українця міста Тернополя Володимира Лучаковського, відомих адвокатів Тернопілля, ролі адвокатів у створенні Західно-Української Народної Республіки, які прикрасили аудиторію, також керівником Центру було подарувано у бібліотеку університету видання НААУ з історії адвокатури.

"До найбільш відомих справ адвоката В. Лучаковського можна зарахувати відсудження права греко-католицьких міщан на фундацію князя К. Острозького у 1884 р. 
У 1898 р. по допомогу до Володимира Лучаковського звернувся Іван Франко, якого намагались скомпрометувати напередодні виборів до австрійського парламенту. Справа була виграна, а честь письменника врятована. Адвокатська канцелярія В. Лучаковського служила офісом для  укрїнських оранізацій, зокрема "Просвіти", і Руської бурси".

"Проте адвокат Володимир Лучаковський найбільш відомий як бурмістр (мер) багатонаціонального  міста Тернополя. За його каденції (1896–1903) у місті з'вилася елекрифікація, телефонізація, розпочалася побудова каналізації і в цілому забудова міста в європейському стилі, закладення парків, будівництво храмів, будинків культури, навчальних закладів, зменшилося безробіття і зайнятість населення. Адвокат особливо опікувався будівництвом театру, сам написав дві власні п'єси, для театру переклав низку п'єс з німецької та польської мов, ораганізовував разом з дружиною українські вистави і творчі вечори. Це був професіонал своєї справи і щирої душі чоловік. Його адвокатська та активна громадська, політична, просвітницька діяльність заслуговує на окрему книгу", - прокоментувала цю подію керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик.

 

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.