У НААУ відбулася дискусія щодо актуальних питань дізнання та судового розгляду кримінальних проступків | НААУ

У НААУ відбулася дискусія щодо актуальних питань дізнання та судового розгляду кримінальних проступків

Різне
11:14 Чт 03.12.20 837 Переглядів
Версія для друку

Круглий стіл на тему: «Актуальні питання дізнання та судового розгляду кримінальних проступків. Як успішно діяти адвокату в провадженнях щодо кримінальних проступків?» відбувся 1 грудня 2020 року в НААУ за ініціативою Секції відновного правосуддя Комітету захисту прав людини.

Модератором заходу виступили: Голова Комітету захисту прав людини, адвокат Ганна Колесник та Голова Секції відновного правосуддя цього ж Комітету, адвокат  Ігор Свєтлічний.

У заході  також узяли участь члени Комітету захисту прав людини, адвокати: Олег Поваляєв, Наталія Дорошенко, Вадим Риков, Катерина Войтенко.

Під час Круглого столу присутні розкрили сутність поняття «кримінальний проступок», зазначивши при цьому, що це передбачена кодексом дія чи бездіяльність, за вчинення якої може бути накладено штраф у розмірі не більше 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або покарання, не пов’язане з позбавленням волі. Крім того, обговорювали питання щодо доцільності проведення слідчих дій до внесення відомостей до ЄРДР у випадку кримінального проступку та прийнятності доказів у цьому кримінальному провадженні.

Модератор заходу Ігор Свєтлічний закцентував увагу на тому, що матеріали досудових  розслідувань стосовно кримінального проступку та щодо злочину не можуть бути об'єднані в одне провадження, крім  випадків,  коли  це  може  негативно  вплинути  на повноту досудового  розслідування  та  судового  розгляду.  У  таких випадках   розслідування   злочину й кримінального проступку здійснюється за правилами досудового слідства.

Адвокат Катерина Войтенко розповіла про особливості затримання та зазначила: «Тільки уповноважена службова особа має право затримати особу, підозрювану у вчиненні кримінального проступку, і лише за умови, що ця особа: відмовляється виконувати його законну вимогу, намагається залишити місце вчинення кримінального проступку, під час безпосереднього переслідування не виконує вимог; перебуває у стані сп’яніння та може завдати шкоди особі або оточенню».

Адвокатеса Ганна Колесник розказала про особливості вручення підозри та проблеми, які при цьому виникають, а Олег Поваляєв акцентував на важливості якнайшвидшого отримання тексту підозри для кращої можливості підготуватися до захисту й оскарження.

Наталія Дорошенко висвітлила питання щодо специфіки застосування запобіжних заходів і джерел доказів, зазначивши таке: «Основною метою введення в дію змін щодо кримінальних проступків є намір розвантажити слідчі органи досудового розслідування і суди в цілому. І це важливо. Але особисто я вважаю, що повернення до поняття «відібрання пояснень» як джерело доказів, яке стало можливим при розслідуванні кримінальних проступків (ст. 214 КПК України), є великим кроком назад у минуле, що може привести до чисельних фальсифікацій  з боку органів розслідування, залякування та тиску на затриманих осіб із метою отримання «необхідних доказів»».

Адвокат Вадим Риков поділився із присутніми цікавими фактами з власного досвіду із цього питання та закцентував увагу на  важливості дотримання адвокатської етики в провадженнях щодо кримінальних проступків.

Підсумовуючи зустріч, учасники побажали всім адвокатам плідної діяльності на благо людини, суспільства та держави.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 608

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 921

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2184

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2290

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2117

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3131

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3469

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 8001

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл