Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У відповідь на кримінальні переслідування адвокатів за адвокатську діяльність РАУ надасть роз’яснення щодо заборони ототожнення адвоката з клієнтом

У відповідь на кримінальні переслідування адвокатів за адвокатську діяльність РАУ надасть роз’яснення щодо заборони ототожнення адвоката з клієнтом

Адвокатура 12:32 Ср 05.08.20 875 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України надасть роз’яснення застосування законодавчої заборони ототожнення адвоката з клієнтом.

Документ впродовж 7 днів підготує робоча група на основі позиції, яку підготував Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності у відповідь на порушення прав адвоката Ростислава Кравця.

До складу робочої групи увійшли Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, члени РАУ Ганна Лазарчук, Оксана Каденко, Роман Афанасієв, секретар РАУ Ігор Колесников, а також голова Комітету НААУ з питань БПД Олександр Дроздов.

Профільний комітет НААУ встановив, що повідомлення про підозру адвокату Кравцю у вчиненні злочинів ґрунтується на криміналізації адвокатської діяльності. Орган досудового розслідування фактично визнав надання правничої допомоги клієнту – подання позовів до суду – злочинними діями у складі злочинного угрупування.

Як наголосила Голова НААУ, це вже не перший випадок, коли адвокатська діяльність стає основою для кримінального обвинувачення адвоката. Зокрема, два роки тому адвокату було обрано запобіжний захід – домашній арешт на час досудового розслідування. адвокат підозрювалася у вчиненні правопорушень, які полягали в укладанні договору про надання правничої допомоги та надання консультацій клієнту. Складається практика, коли правоохоронні органи ототожнюють злочинні дії та умисел клієнта із діями адвоката, які направлені на захист прав та інтересів клієнта.

Роз’яснення стосуватиметься статті 23 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також положень профільного закону, які гарантують адвокатську таємницю і дотримання конфіденційності спілкування адвоката з клієнтом.

Під час обговорення цього питання члени РАУ та запрошені на засідання також вказали на те, що неприпустимість ототожнювати адвоката з клієнтом встановлена у практиці ЄСПЛ як порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

  

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування