Комітетом з інтелектуальної власності НААУ проведено круглий стіл на тему: «Вищий суд з питань інтелектуальної власності: стан формування в контексті конкуренційно-антимонопольної реформи» | НААУ

Комітетом з інтелектуальної власності НААУ проведено круглий стіл на тему: «Вищий суд з питань інтелектуальної власності: стан формування в контексті конкуренційно-антимонопольної реформи»

Різне
12:15 Чт 20.02.20 925 Переглядів
Версія для друку

13 лютого 2020 року Комітетом з інтелектуальної власності НААУ проведено круглий стіл на тему: «Вищий суд з питань інтелектуальної власності: стан формування в контексті конкуренційно-антимонопольної реформи». Метою заходу було виявлення проблем створення спеціалізованого судового органу з питань інтелектуальної власності, дослідження сучасного стану та організаційних питань його створення, обговорення пропозицій щодо удосконалення законодавства, яке регулюватиме його діяльність.

До обговорення цих питань долучилися Олена Орлюк (д.ю.н., професор, академік НАН України, директорка НДІ інтелектуальної власності НАПрН України), Марія Тимофієнко (менеджерка проєкту, Центр вивчення комерційного права (Університет Квін Мері, Лондон), Ігор Бенедисюк та Ірина Колос (судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду), Оксана Манько (заступник начальника Управління розслідувань недобросовісної конкуренції - начальник відділу розслідувань недобросовісної конкуренції виробничої сфери Антимонопольного комітету України), Олег Чернобай (Голова Комітету з інтелектуальної власності Ради адвокатів Київської області, адвокат), Ольга Ніколаєва (суддя Харківського окружного адміністративного суду), Андрій Нижний (суддя Ленінського районного суду міста Дніпропетровська), Сергій Дудін (суддя Київського окружного адміністративного суду), Марія Демидова (суддя Господарського суду Чернігівської області).

Відкрив роботу круглого столу пан Микола Потоцький, д.ю.н., Голова Комітету з інтелектуальної власності НААУ, який доповів присутнім про те, що у Верховній Раді України зареєстровано проєкти законів України про внесення змін до деяких законів України щодо конкуренційно-антимонопольної реформи (№№2730, 2730-1, 2730-2), якими передбачено положення про розширення категорій спорів, які розглядатимуться цим судом.

Так, до компетенції ір-суду пропонується віднести справи у спорах, які виникають із відносин, пов’язаних із застосуванням конкуренційного законодавства, зокрема, проведенням дослідження ринку, визначенням меж товарного ринку, а також становища, в тому числі монопольного (домінуючого), суб’єктів господарювання на цьому ринку, порушеннями конкуренційного законодавства, накладенням або зміною розміру штрафу за порушення цього законодавства, відшкодуванням шкоди, завданої конкуренційними порушеннями.

За словами пані Марії Тимофієнко, яка керувала проектом з надання Україні рекомендацій Центром вивчення комерційного права (Університет Квін Мері, Лондон) щодо удосконалення законодавства покликаного урегулювати діяльність ІР-Суду, практика діяльності європейських судових інстанцій не знає прикладів поєднання цих категорій спорів в одному суді.

Зазначену тезу підтримав і пан Ігор Бенедисюк, який, разом з тим, звернув увагу на те, що свого часу у Вищому господарському суді України діяла спеціалізована палата, яка розглядала ці категорії справ. Відтак, пан Бенедисюк не вбачає проблем власне із розглядом таких спорів, проте висловлює занепокоєння тим, що на даному етапі, коли ще не завершено створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності, існує ризик ініціювання нового конкурсу, що відтермінує початок роботи ір-суду на невизначений строк.

Професор Олена Орлюк повідомила про те, що очолюваний нею НДІ інтелектуальної власності НАПрН України рекомендував Верховній Раді України доопрацювати відповідні законотворчі ініціативи, зважаючи на те, що доповнення цього суду новими категоріями справ обумовлює необхідність нового конкурсу та нових вимог до осіб, які претендуватимуть на відповідні посади.

Підсумовуючи роботу круглого столу учасники дійшли згоди про те, що наразі доцільним є завершити конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, розпочати його роботу, а питання про розширення кола підвідомчих справ, вирішити за результатами його роботи.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1177

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1688

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1556

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2795

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4163

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 4183

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5828

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4769

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл