15 червня 2019 року відбудеться семінар Комітету з питань верховенства права на тему "Конституційна скарга в діяльності адвоката" | НААУ

15 червня 2019 року відбудеться семінар Комітету з питань верховенства права на тему "Конституційна скарга в діяльності адвоката"

Анонс
16:15 Чт 13.06.19 3245 Переглядів
Версія для друку

Внаслідок конституційної реформи щодо правосуддя юридичні та фізичні особи в Україні отримали можливість реалізувати право на подання конституційної скарги. За допомогою цього інституту індивідуального доступу до конституційного судочинства, особи отримали право поставити перед Конституційним Судом України питання щодо визнання неконституційним закону (його окремих положень), які застосовувалися у рішенні суду загальної юрисдикції щодо цієї особи та, в подальшому, переглянути це судове рішення.

Втім, правозастосовна практика органів Конституційного Суду України щодо розгляду конституційних скарг на тепер засвідчує численні помилки та не розуміння сутності конституційної скарги. Питома вага скарг, складених із порушенням умов прийнятності, і, відповідно, відхилених Конституційним Судом України коливається на рівні 98%.

Наразі конституційна скарга виступатиме важливим інструментом у діяльності адвоката, застосування якого потребує спеціальних знань та навичок щодо алгоритмів складання, подання та участі в розгляді конституційних скарг.

Місце проведення: м.Львів, пл.Міцкевича,1 (Червона Зала готельногоу комплексу “Жорж”).

Час проведення: 15 червня 2019 року, 11:00.

Вартість участі у заході -  400 грн.

Пройти реєстрацію можна за посиланням.

 

Програма заходу:

 

Вступне слово

Доповідач: Марина Ставнійчук, Голова Комітету з питань верховенства права НААУ.

 

Перший модуль. Конституційна скарга як засіб юридичного захисту прав і свобод особи.

Доповідач: Дмитро Терлецький, заступник Голови Комітету з питань верховенства права НААУ.

Проблемні питання: визначення фактичних та правових підстав для звернення до Конституційного Суду України із конституційною скаргою; неконституційне застосування та тлумачення закону України як підстава звернення до Конституційного Суду України; розгляд справи Конституційним Судом України як підстава зупинення провадження у справі судом.

 

Другий модуль. Формальні вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності: законодавче врегулювання та аналіз практики Конституційного Суду України.

Доповідач: Віталій Запорожець, заступник керівника Управління документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг Конституційного Суду України.

Проблемні питання: вимоги до форми конституційної скарги та її попередня перевірка Секретаріатом Конституційного Суду України; законодавчі умови та обмеження щодо суб’єктів права на конституційну скаргу; аналіз типових помилок, які допускають особи під час складання та подання конституційних скарг до Конституційного Суду України.

 

Третій модуль: Формальні вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності: законодавче врегулювання та аналіз практики Конституційного Суду України.

Доповідач: Віталій Запорожець, заступник керівника Управління документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг Конституційного Суду України.

Проблемні питання: умови прийнятності конституційної скарги: додержання принципу субсидіарності, строки подання конституційної скарги, явна необґрунтованість конституційної скарги та зловживання правом на подання конституційної скарги; критерії прийнятності конституційної скарги в практиці Конституційного Суду України.

 

Четвертий модуль: Юридично значущі наслідки розгляду конституційних скарг Конституційним Судом України.

Доповідач: Дмитро Терлецький, заступник Голови Комітету з питань верховенства права НААУ.

Проблемні питання: індивідуальне та публічне значення рішення Конституційного Суду України у справі за конституційною скаргою; відшкодування матеріальної чи моральної шкоди, завданої актами і діями, що визнані неконституційними; конституційна скарга в контексті звернення до Європейського Суду з прав людини.

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 777

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1286

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1159

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2395

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 3764

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 3788

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5434

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4752

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл