Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Голова НААУ Лідія Ізовітова взяла участь у конференції «Юриспруденція ЄСПЛ у цифрову еру»

Голова НААУ Лідія Ізовітова взяла участь у конференції «Юриспруденція ЄСПЛ у цифрову еру»

Адвокатура 17:13 Пт 31.05.19 2441 Переглядів Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова взяла участь у конференції «Юриспруденція ЄСПЛ у цифрову еру». Захід відбувся в Одеській юридичній академії за участю суддів Європейського суду з прав людини.

Програма конференції передбачала обговорення таких тем, як переосмислення сучасної правової методології в європейській юриспруденції (новели судової практики); цифрові технології, права людини і криза верховенства права; прецедентне право ЄСПЛ; Інтернет речей і штучний інтелект: новели сучасної практики; науковий висновок, висновок експерта у галузі права, судова експертиза; права людини і школа права майбутнього.

Лідія Ізовітова нагадала, що в ЄСПЧ Україна входить до трійки лідерів за кількістю скарг, які подані проти держави її громадянам.

«Це тривожний сигнал, який говорить про те, що після вичерпання всіх національних засобів захисту своїх прав українські громадяни не отримують ті рішення, які б відновлювали для них справедливість. Громадяни не відчувають реальних покращень судової реформи і роблять статистику у Страсбургу», - наголосила голова НААУ.  

На розгляді в Європейському суді з прав людини станом на кінець 2018 року перебувало понад 7 200 скарг, відповідачем у яких зазначена Україна.

Загальна кількість справ на розгляді суду лишилася незмінною у порівнянні з 2017 роком. Звертає увагу те, що скарги проти п'яти держав (Росії, Румунії, України, Туреччини, Італії) становлять майже 70% завантаженості Суду.

Українські скарги становлять 12,9% всієї завантаженості ЄСПЛ. Всього в реєстрі ЄСПЛ на 31 грудня 2018 року було зареєстровано близько 56350 скарг, свідчить статистика Суду. Проти України – 7 267.  За цим показником Україну випередили лише дві держави-члена РЄ, Росія та Румунія (11 745 та 8 503 скарги відповідно).

Варто зауважити, що за 2018 рік дещо зросла кількість скарг на порушення Україною Європейської конвенції з прав людини, внесених до реєстру Суду – рік тому їх було близько 7 100. Неважко порахувати: в 2018 році кожні два дні реєструвалася нова скарга проти України.

2017 року Україна взагалі була "антилідером" за цим показником і мала найбільше зареєстрованих скарг у ЄСПЛ. Тоді на розгляді Суду перебувало понад 18 тисяч скарг на нашу державу. Настільки серйозне зниження пов'язане із безпрецедентним рішенням "Бурмич та інші проти України", за яким ЄСПЛ викреслив зі свого реєстру понад 12 тисяч скарг на Україну про системне невиконання рішень національних судів, передавши їх розгляд у Комітет міністрів

Понад половина скарг проти України, які перебувають в черзі на розгляд Європейського суду з прав людини, пов'язані з російською агресією в Криму та українсько-російським конфліктом на Донбасі.

У цьому контексті Голова НААУ нагадала про рішення ЄСПЛ від 4 грудня 2018 року, яким було позбавлено права на адвокатську практику в ЄСПЛ українського адвоката Наталію Целовальниченко. Рада адвокатів України отримала відповідь, що рішення має процедурний характер і не буде оприлюднюватися. Проте, воно було виконане негайно – виключно на підставі інформаційного повідомлення за підписом секретаря судової палати ЄСПЛ. «Важливо, щоб наші цілі і цінності, як інституту захисту та цілі європейського правосуддя збігалися. Такі цілі - безумовне дотримання прав людини і відновлення їх порушень на підставі законних судових рішень. Змагання сторін в цій боротьбі за права наших громадян, громадян європейських країн має відбуватися в рівних умовах», - наголосила Лідія Ізовітова.

У відповідь на ситуацію з позбавленням права на практику Рада адвокатів України приймала окреме рішення.

Популярні новини

Вестник:Річний звіт НААУ 2018;
№7-8 серпень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування