7 червня NextGen проводить круглий стіл "Вимоги КПК України щодо обов’язкової участі прокурора в засіданні. Що важливіше: дотримання прав людини чи норми закону?» | НААУ

7 червня NextGen проводить круглий стіл "Вимоги КПК України щодо обов’язкової участі прокурора в засіданні. Що важливіше: дотримання прав людини чи норми закону?»

Анонс
13:51 Пт 31.05.19 1731 Переглядів
Версія для друку

7 червня о 12:00 комітет NextGen проводить круглий стіл «Вимоги КПК України щодо обов’язкової участі прокурора в засіданні. Що важливіше: дотримання прав людини чи норми закону?».

Ключові спікери - відомий адвокат, заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів при НААУ Євген Солодко та екс-уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська. член ВККС, екс-голова ВКДКА Олександр Дроздов. Модератор дискусії - Владислав Білоцький, голова NextGen.

Під час круглого столу будуть обговорені такі питання:
1. Загальний огляд Кримінального процесуального законодавства України щодо обов’язкової участі прокурора в засіданнях та досвід реалізації відповідних норм.
2. Правові позиції Європейського суду з прав людини щодо права на справедливий судовий розгляд в разі відсутності прокурора.
3. Гарантії права на свободу та особисту недоторканість з точки зору правових позицій ЄСПЛ.
4. Необхідність пошуку балансу між принципами дотримання прав людини і вимогами КПК України

Учасники заходу - адвокати, судді Верховного Суду, науковці, експерти в галузі практики ЄСПЛ, прокурори.

Реєстрація учасників за посиланням

Норми КПК України передбачають обов’язкову участь прокурора, зокрема, в судових засіданнях, в яких вирішується питання щодо обрання/продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Складається невтішна ситуація, коли в суді першої інстанції прокурор зацікавлений в прийнятті рішення про продовження тримання під вартою і тому присутній, але не зацікавлений в апеляційному розгляді апеляційних скарг адвокатів або підозрюваного і тому не з’являється. Враховуючи завантаженість судів апеляційної інстанції, неявка прокурора в процес, де його участь є обов’язковою, спричиняє неодноразове перенесення судового розгляду, а в цей час апеляційна скарга вже не є актуальною, тому що суд першої інстанції вже вчергове продовжив строк тримання особи під вартою. Це призводить до того, що можливість апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зводиться нанівець, а апеляційний перегляд стає ілюзорним.
Враховуючи норми КПК України, які вказують на правові позиції ЄСПЛ як на джерело права, необхідно проаналізувати два моменти: чи існує у держави обов’язок встановлювати ефективний судовий контроль за триманням особи під вартою та чи можливий з точки зору ЄСПЛ розгляд питання про продовження тримання особи під вартою за відсутності прокурора. Крім того, необхідно визначити, чи має суд апеляційної інстанції обов’язок шукати баланс між правом на свободу та нормами КПК щодо обов’язкової участі прокурора в засіданні.

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1306

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1833

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1690

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2923

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4294

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 4312

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5961

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4771

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл