Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Законопроект №9055 суперечить Конституції та перетворює на декларації конституційні права громадян - Валентин Гвоздій

Законопроект №9055 суперечить Конституції та перетворює на декларації конституційні права громадян - Валентин Гвоздій

Законодавство 16:14 Вт 04.12.18 531 Переглядів Версія для друку

Законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" №9055, який було внесено до Верховної ради у вересні, суперечить Конституції і ставить під загрозу захист прав українців.

Про це пише заступник голови Національної асоціації адвокатів України (НААУ) Валентин Гвоздій у блозі на Цензор.нет.

Конституція гарантує кожному право на професійну правову допомогу (ст.59) і ця функція покладена Основним законом на адвокатуру. Але, з урахуванням багатьох положень законопроекту, ефективність надання такої допомоги істотно знизиться: "буквально, адвокат у процесі буде поставлений у такі рамки, де він буде лише "присутньою особою".

"Зокрема, повнота реалізації правових інструментів захисника, згідно з законопроектом, обмежена відповідальністю за зловживаннями професійними правами. Нова стаття КПК 22-1 "Зловживання процесуальними правами" (Перехідні положення законопроекту) і ще кілька новел основного тексту законопроекту — це Дамоклів меч для кожного адвоката і по суті є скасуванням прав людини", - написав заступник Голови НААУ, РАУ.

За словами юриста, законопроект 9055 порушує норму ст. 22 Конституції України, яка чітко говорить про те, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Порушується також конституційне право на вільний вибір захисника (ст. 59), адже законопроект передбачає, що на цей вибір впливатимуть прокурори, слідчі та судді.

Крім цього, він зазначив, що ст. 22 Конституції визначає, що при прийнятті нових законів не допускається обмеження існуючих прав і свобод, але "законопроект 9055 перетворює відразу кілька конституційних статей на порожні декларації".

У зв'язку з цим, Валентин Гвоздій звернувся до парламентаріїв з питанням: "Чи готові народні депутати підтримати такі ризики або все ж запитають думку Конституційного суду, покаже час".

Валентин Гвоздій наголошує на тому, що "у зв'язку зі спробою внести системні зміни в регулювання конституційного інституту адвокатури варто проявити політичну далекоглядність, а не політичну хитрість. Адже законопроект, що встановлює правила роботи адвокатів, зачіпає інтереси не однієї професії, а всіх громадян України. Чи можна поставити особисті амбіції вище цілого розділу Конституції про права і свободи людини і громадянина?".

21 листопада 2018 року профільний комітет ВРУ надав висновок про те, що законопроект 9055 містить в собі корупційні ризики, а Головне науково-експертне управління Верховної Ради рекомендувало повернути законопроект суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Повний текст публікації Валентина Гвоздія "Реформа адвокатуры за рамками Конституции: как законопроект 9055 оставит права граждан без защиты"

 

Популярні новини

Вестник:№5 травень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування