Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Заяви про підтримку законопроекту №9055 Радою Європи засновані на експертному звіті 2017 року – РАУ

Заяви про підтримку законопроекту №9055 Радою Європи засновані на експертному звіті 2017 року – РАУ

Законодавство 15:09 Ср 21.11.18 1377 Переглядів Версія для друку

Жодних офіційних оцінок законопроекту Радою Європи не надавалося, відтак заяви про  те, що законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 схвально оцінений Радою Європи, не відповідають дійсності.

Про це ідеться у резолюції Ради адвокатів України щодо неприйнятності законопроекту з мотивів руйнування інституту захисту прав людини та міжнародних репутаційних втрат для України.

«Насправді, оцінка документу на етапі його опрацювання була здійснена у Звіті експертів Ради Європи “Щодо проекту закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” та інших пов'язаних законодавчих актів України ще в грудні 2017 року», - сказано в заяві.

Експертний Звіт був виконаний у рамках проекту РЄ “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». На першій сторінці звіту зазначено, що погляди, викладені у цьому звіті, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Ради Європи. Відтак, звіт експертів проекту Ради Європи не є офіційним заключенням Ради Європи. Окрім того, мандат експертів передбачав оцінку попереднього варіанту законопроекту на відповідність мінімальним європейським стандартам. Експерти також не аналізували чинний закон про адвокатуру, прийнятий у відповідності до висновків Венеціанської комісії від 2011 року та  на виконання умов майбутньої Угоди про асоціацію Україна- ЄС.

«Наразі ми бачимо, як реформа української адвокатури перетворилася на кулуарну гру. І в ній деякі політики не цураються використовувати авторитет європейських інституцій в своїх власних цілях, але всупереч інтересам України. Такі речі однозначно недопустимі і можуть мати для держави негативні наслідки міжнародного масштабу», - ідеться у резолюції РАУ від 21 листопада 2018 року.

У резолюції РАУ згадано той факт, що в ході підготовки цього документу експерти Ради Європи виключили консультації з Національною асоціацією адвокатів України як офіційним представником адвокатури, що прямо суперечить європейським та міжнародним стандартам.

Реальні висновки щодо відповідності законопроектів стандартам Ради Європи надає Венеціанська комісія. Відтак, НААУ ще 22 жовтня 2018 року звернулася до Президента України з приводу того, чи направлено поданий ним законопроект № 9055 до Венеціанської комісії для проходження комплексної оцінки на відповідність європейським стандартам. Відповіді досі не надано.

Зважаючи на численні обмеження прав адвокатів та корупційні ризики законопроекту, РАУ закликає народних депутатів не підтримувати цей документ.

«Наслідками прийняття законопроекту №9055 стане погіршення міжнародного іміджу України, фактична неможливість виконання міжнародних угод та договорів, насамперед Угоди про асоціацію з Євросоюзом, втрата позицій у міжнародних рейтингах демократії та інвестиційної привабливості України», - ідеться у резолюції РАУ.

Рада адвокатів України під час засідання 15 січня 2017 року прийняла Відкрите звернення щодо проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (нова редакція) та інших пов’язаних законодавчих актів України», яке стосувалося недоліків звіту експертів Ради Європи.

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування