Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Венеціанська комісія повинна розглянути всі законопроекти про адвокатуру - Валентин Гвоздій

Венеціанська комісія повинна розглянути всі законопроекти про адвокатуру - Валентин Гвоздій

Адвокатура 17:30 Пт 19.10.18 1140 Переглядів Версія для друку

Події, що відбуваються навколо законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055  вказують на те, що спроби провести реформу адвокатури в Україні тіньовим шляхом тривають.

Про це заявив заступник Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентин Гвоздій, додавши, що іншого варіанту ініціатори реформи не бачать.

За його словами, законопроект №9055 може бути відправлений до Венеціанської комісії, при тому без альтернативних депутатських.

"З 6 вересня жоден з комітетів, через які повинен пройти законопроект 9055, так і не надав своїх висновків. На фоні активного громадського критики і протесту адвокатської спільноти комітети навряд чи дадуть позитивні оцінки очевидно деструктивному планом реформи адвокатури. Це розуміють і прихильники, і опоненти законопроекту ", - заявив він.

Заступник Голови НААУ вважає, що законопроект №9055, визначений як невідкладний, навмисне зсувається з порядку денному засідань Комітету із запобігання корупції та профільного Комітету з питань правової політики і правосуддя.

"Та ж ситуація і з альтернативними законопроектами. Європейським експертам, які будуть оцінювати проект 9055, будуть знайомі багато елементів вже реалізованого сценарію передачі адвокатури під контроль Міністерства юстиції. Це сталося в Туреччині, де незручну адвокатуру влади розділили на регіональні асоціації, а потім передали адвокатуру частинами під управління держоргану. чи вписується такий сценарій в європейські устремління України, питання риторичне. Але саме такий сценарій розраховують легалізувати в Венеціанській комис ссі ініціатори реформи ", - зазначає В. Гвоздій.

6 вересня 2018 року до парламенту внесений проект закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під реєстраційним номером 9055. Згодом народними депутатами внесено альтернативні законопроекти 9055-1 і 9055-2.

НААУ неодноразово критикувала основний законопроект, проти нього висловлювалися і ради адвокатів регіонів. Рада адвокатів України та низка РАР підтримували ідею направлення законопроектів до Венеціанської комісії.
 

Популярні новини

Вестник:№7 серпень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування