Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Законопроект 9055 обмежує права адвокатів і підриває можливості захисту людей — Лідія Ізовітова

Законопроект 9055 обмежує права адвокатів і підриває можливості захисту людей — Лідія Ізовітова

Законодавство 11:06 Сб 08.09.18 7334 Переглядів Версія для друку

Внесений Президентом України проект закону 9055 “Про адвокатуру і адвокатську діяльність” обмежує права адвокатів і підриває можливості для захисту людей.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на семінарі з підвищення кваліфікації для адвокатів Херсонської області.

Проект закону був розроблений Радою з питань судової реформи, до складу якої не було включено представників НААУ.

Тим самим, розробники цього проекту порушили зобов”язання України перед Радою європи і порушили умови укладання договору про асоціацію з ЄС, то що проект закону про адвокатуру розроблено без участі професійної адвокатської організації”, - сказала Лідія Ізовітова.

За змістом, законопроект несе суттєві загрози звуження професійних прав адвокатів. Зокрема, розширене поняття адвокатського запиту знівельоване можливостями відмов у відповідях на ці запити. Законопрект передбачає доповнення Кримінального процесуального кодексу, яке дозволить суду визначати зловживання сторонами процесуальними правами. Розширено можливості порушень при здійсненні підозри спеціальним суб"єктам.

Йдеться про обмеження прав адвокатів і про знищення прав людей, тому що в суді ми представляємо не самих себе — ми захищаємо права та інтереси громадян. Це наступ на права людини, це порушення конституційних норм, практики ЄСПЛ та рішень Конституційного Суду”, - сказала Лідія Ізовітова.

Законопроект дозволяє слідчому або прокурору залучити адвоката з системи БПД на власний розсуд, який працюватиме паралельно з адвокатом за договором. Це перекреслює право на вільний вибір захисника і перетворює адвокатів на статистів.

В частині адвокатського самоврядування законопроект передбачає ліквідацію чинних органів адвокатського самоврядування як юридичних осіб та створення нових органів за іншою моделлю. При цьому конференції адвокатів відбуваються у форматі загальних зборів адвокатів регіону. “ В регіоні, де 5 тис адвокатів, такі збори можна провести лише на стадіоні. При цьому прийняття рішень пропонується законопроектом у режимі таємного голосування. Ми уже маємо в Києві клоновані структури, які проводять паралельні конференції, і кажуть, що вони легітимні. Ми очікуємо, що в великих регіонах будуть і паралельні конференції, і паралельні органи адвокатського самоврядування, які будуть з”ясовувати, хто з них ленітимний. Це називається знищення адвокатського самоврядування”, - сказала Лідія Ізовітова.

Вона повідомила, що з приводу законопроекту 9055 Рада адвокатів України 7 вересня прийняла заяву та повідомила керівництво Верховної Ради, парламентських фракцій та профільних комітетів ВР, міжнародні організації щодо основних загроз пропонованого варіанту реформи.

Загалом семінар  відвідали близько 150 адвокатів  з Херсонської, Запорізької, Миколаївської та  Черкаської областей.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування