Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ ініціює внесення альтернативного проекту закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”

НААУ ініціює внесення альтернативного проекту закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”

Законодавство 12:55 Пт 07.09.18 4384 Переглядів Версія для друку

НААУ ініціює внесення альтернативного проекту закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України.

До складу робочої групи, яка працюватиме над документом, увійшли голови низки комітетів при НААУ.

Лідія Ізовітова вказала на те, що поданий Президентом України законопроект “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” має суттєвий процедурний недолік.

“До Ради з питань судової реформи, яка розробляла цей законопроект, представники НААУ не увійшли. Це означає, що було порушено обов”язки перед Радою Європи. Адже, коли приймається закон, який стосується адвокатури, щодо нього потрібно отримувати висновки професійної організації адвокатури. Проте, таких висновків від нас не запитували”, - сказала Лідія Ізовітова.

Коли цього року Рада судової реформи була оновлена, представників НААУ знову ж таки не включили до її складу, і сьогодні наші інтереси проігнорували, проігнорували наші права, проігнорували обов”язки України перед РЄ. Ми про це маємо заявити. Це про цедурний момент. І в зв”язку з ним не отримали якісного законопроектного продукту”, - констатувала Голова НААУ.

Коментуючи структуру поданого до парламенту законопроекту, Лідія Ізовітова вказала на те, що є три основні моменти, які звужують права адвокатів. Ідеться про самоврядування, яке фактично знищується як єдиний інститут; зміни доступу до професії та допуск до адвокатської професії державних службовців. Останнє закладає корупційні ризики безпосередньо у законопроект про адвокатуру.

Цих трьох точкових моментів має стосуватися альтернативний законопроект”, - сказала Голова НААУ.

Окрім того, НААУ ініціює внесення проекту закону про надання публічних адвокатських послуг, аби не допустити прийняття норм про так званих державних адвокатів або адвокатів-державних службовців. Такий законопроект має передбачати поріг грошових коштів, до якого керівник підприємства/установи/організації може укладати договор з адвокатом без конкурсу і тендеру, порядок і терміни укладання такого договору. “По суті, це спрощує конституційні вимоги щодо обов”язкової участі адвокатів у певних процесах”, - сказала Лідія Ізовітова.

Проект закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність” внесено до Верховної Ради. Документ зареєстрований 6 вересня під номером 9055.

Позиція НААУ з приводу цього законопроекту викладена тут

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування