Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Держава уникає обов’язку захищати адвокатів від втручання у їхню професійну діяльність

Держава уникає обов’язку захищати адвокатів від втручання у їхню професійну діяльність

Адвокатура 13:18 Ср 01.08.18 1795 Переглядів Версія для друку

Держава уникає обов’язку захищати адвокатів від втручання у їхню професійну діяльність .

Так Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності прокоментувала блокування засідання Комітету з боку праворадикальної організації С14.

На 30 липня о 15:00 було анонсовано екстрене засідання, під час якого мала розглядатися ситуація із нападом на адвоката Валентина Рибіна. 27 липня представники цієї організації здійснили напад на адвоката у приміщенні Апеляційного суду м. Києва.

Оскільки Комітет мав інформацію про те, що на засіданні можуть бути провокації з боку сторонніх осіб, то звернувся до управління поліції Подільського району для забезпечення безпеки та громадського порядку. Перестороги Комітету підтвердилися, і засідання не змогло відбутися у запланованому приміщенні НААУ через агресивну провокуючу поведінку понад 30 молодиків спортивної зовнішності.

«Хоча працівники поліції і прийшли завчасно до приміщення Національної асоціації адвокатів України, вони не перешкоджали представникам С14 , чия масова присутність та агресивна налаштованість унеможливила проведення засідання Комітету», - констатувала  Ганна Боряк.

Така ситуація, за її словами, свідчить про те, що держава відсторонилася від забезпечення гарантій адвокатської діяльності та по суті дає карт бланш для  здійснення тиску та фізичного насильства стосовно захисників. Ототожнення адвоката з клієнтом заборонено законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», проте, порушення цієї норми по суті ігнорується правоохоронцями.

«По суті, держава ігнорує як власне порушення прав адвокатів, навіть якщо вони відбувається безпосередньо в судах, так і зусилля самої адвокатської спільноти, направлені на розгляд таких ситуацій та захист колег законними методами. Через бездіяльність поліцейських сьогодні була створена реальна перешкода роботі адвокатського самоврядування», - сказала Ганна Боряк.

Комітет звернеться до управління поліції з проханням розслідувати бездіяльність працівників поліції, направлених для забезпечення порядку у приміщенні НААУ.

Популярні новини

Вестник:№5 травень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування