Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Верховний суд підтвердив законність скликання конференцій адвокатів регіонів рішенням РАУ

Верховний суд підтвердив законність скликання конференцій адвокатів регіонів рішенням РАУ

Cудова практика 17:24 Пн 07.05.18 3359 Переглядів Версія для друку

Верховний суд підтвердив законність скликання конференції адвокатів регіону за рішенням Ради адвокатів України як окремим суб’єктом скликання.

Постанову суду прийнято 25 квітня 2018 року за позовом адвокатів Чернігівської області до РАУ та Ради адвокатів Чернігівської області.

Зокрема, адвокати оскаржували рішення РАУ від 13 листопада 2015 року №146, яким було призначено конференцію адвокатів Чернігівської області, визначено порядок висування та обрання делегатів та регламент конференції. Позивач вбачав у цьому порушення свого права як адвоката бути обраним делегатом конференції.

Верховний суд залишив у силі рішення апеляційної інстанції, якою було скасовано рішення суду першої інстанції щодо часткового задоволення позовних вимог.

Верховний суд дійшов висновку про те, що Рада адвокатів України має відповідні повноваження на підставі закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ст. 47 (скликання конференції адвокатів регіону) та ст.55 (затвердження регламенту конференції адвокатів регіону).

«Таким чином суд апеляційної інстанції правильно встановив, що Рада адвокатів України при прийнятті рішення від 13 листопада 2015 року діяла у межах повноважень, визначених законом. Судом не встановлено порушення прав та інтересів позивача при прийнятті цього рішення. Це рішення позивач оскаржив після того, як його кандидатура не отримала належної кількості голосів на зборах адвокатів Деснянського району м. Чернігова», - ідеться у постанові Верховного суду.

При цьому вказано, що «саме по собі непогодження позивача із тим, що його не було обрано делегатом конференції адвокатів Чернігівської області, яка відбулася          30 січня 2016 року, не може бути підставою для визнання незаконним рішення Ради адвокатів України від 13 листопада 2015 року у частині скликання конференції адвокатів Чернігівської області чи визнання незаконними рішення конференції адвокатів Чернігівської області від 30 січня 2016 року».

У справі, яка переглядається, установивши, що право Ради адвокатів України на ініціювання скликання конференції адвокатів регіону та затвердження регламенту конференції адвокатів регіону встановлені чинним законодавством України, а позивачем не доведено факту порушення його законних прав та охоронюваних законом інтересів, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про відсутність правових підстав для задоволення заявлених позовних вимог.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, а лише зводяться до переоцінки доказів.

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду постановив залишити касаційну скаргу без задоволення, а рішення Апеляційного суду Чернігівської області від 11 жовтня 2016 року залишити без змін.

Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування