Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ закликала Раду з питань судової реформи відкинути ідею ліквідації існуючих органів адвокатського самоврядування

НААУ закликала Раду з питань судової реформи відкинути ідею ліквідації існуючих органів адвокатського самоврядування

Законодавство 19:10 Ср 07.02.18 1337 Переглядів Версія для друку

НААУ закликала Раду з питань судової реформи відкинути ідею ліквідації існуючих органів адвокатського самоврядування. Ідею пропонує робоча група, яка працювала над законопроектом  «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Таку позицію представили Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та секретар РАУ Павло Гречківський 7 лютого під час засідання Ради з питань судової реформи при Президентові України.

Представники НААУ послідовно під час дискусій Робочої групи висловлювалися проти внесення безсистемних пропозицій, які не відповідають європейській практиці організації адвокатури, міжнародним стандартам та матимуть наслідком інституційний стрес для адвокатського самоврядування в національних масштабах. Цю ж позицію було доведено і до членів Ради судової реформи.

Аби запобігти хаосу, непродуманому розподілу повноважень, порушенню прав адвокатів на участь у роботі самоврядування, НААУ пропонує еволюційний варіант реформи.

НААУ презентувала Раді судової реформи альтернативний варіант законопроекту, в якому реформа самоврядування закладена на інституційній основі чинної системи. В законопроекті враховується практичний п’ятирічний досвід адвокатського самоврядування та рекомендації і практика європейських адвокатур, з якими НААУ підтримує системну співпрацю.

Членам РСР були представлені напрацювання Робочої групи з питань адвокатури, прокуратури та БПД. Зокрема, підготовлений проект змін до закону про адвокатуру, яким пропонується запровадити принципово нову модель адвокатського самоврядування та ліквідувати існуючу.

У ході дискусії на захист пропозицій від Робочої групи виступили колишня голова Ради адвокатів м. Києва Інна Рафальська та голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко.

Окрім підтримки версії розділу про адвокатське самоврядування, вони також підтримали «пільговий» доступ до адвокатської професії до 2021 року, передбачений Перехідними положеннями. Ідеться про право осіб, які мають юридичну освіту ступеня магістра (або прирівняну до неї) та 5 років стажу в галузі права на посаді -юриста, (головного) юрисконсульта, начальника юридичного відділу, іншій аналогічній посаді в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності; прокурора, слідчого, нотаріуса;-помічника судді/нотаріуса; педагогічного або науково-педагогічного працівника набути статус адвоката на підставі письмового анонімного  тестування без проходження стажування та роботи на посаді помічника адвоката (стажера).

НААУ наполягає на тому, що такий підхід є дискримінаційним щодо адвокатів, які увійшли в професію за передбаченими чинним законом кількома етапами перевірки кваліфікації, та тих, хто матиме бажання стати адвокатом після 2021 року. Окрім того, внаслідок запровадження такого підходу адвокатура зросте на десятки тисяч осіб, що матиме негативний наслідок для фахового рівня професії в цілому та спричинить несправедливу конкуренцію на ринку адвокатських послуг. Цю позицію підтримали окремі адвокати-члени Ради судової реформи.  

На 09 лютого 2018 року запланований круглий стіл за участі голів регіональних рад адвокатів, який НААУ ініціювала перед координатором РСР. Темою круглого столу якраз стане обговорення майбутньої моделі системи органів адвокатського самоврядування.   

На 08 лютого заплановано засідання Ради адвокатів України, де очікується обговорення та прийняття рішення щодо ситуації довкола профільного законопроекту.

 

_______________________________________________________________________________________________________

Стежте за актуальними новинами в адвокатурі та адвокатському самоврядуванні у нашому Telegram-каналі InfoUNBA

Популярні новини

Вестник:№7 серпень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування