Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - ССВЕ закликає Президента України ветувати зміни до закону про адвокатуру в частині внесків

ССВЕ закликає Президента України ветувати зміни до закону про адвокатуру в частині внесків

Адвокатура 17:08 Пт 23.12.16 2406 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатських та правничих товариств Європи (ССВЕ) звернулася до Президента України Петра Порошенка з низкою вимог стостовно дотримання національних та міжнародних стандарів прав адвокатів та статусу адвокатської професії.

Про це ідеться у листі президента організації, що представляє інтереси спільноти одного мільйона адвокатів та правників у 45 країнах, Мішеля Бенішу до Глави Української держави.

ССВЕ була проіформована листом НААУ про останні закондавчі ініціативи та події, які загрожують чи прямо порушують права адвокатів в Україні, з детальним описом та юридичними аргументами кожного прецеденту. Зокрема, ідеться про законопроект 5132.

Зокрема, європейська сторона була повідомлена про те, що 15 та 21 грудня цього року Радою з питань судової реформи були рекомендовані до розгляду зміни до законодавства з питань адвокатури.

«Ці зміни  були розроблені без будь-яких консультацій з Національною асоціацією адвокатів України, та розглядалися за відсутності представників адвокатської спільноти. 21 грудня 2016 року проект закону №5132, яким вносилися зміни до  Податкового Кодексу України, було прийнято. Розгляд цього законопроекту призвів до внесення змін до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, які обмежили незалежність адвокатського в питанні визначення розміру та способу сплати щорічного внеску на забезпечення адвокатського самоврядування та плати за стажування», - ідеться у листі ССВЕ.

При цьому ССВЕ наголошу на тому, що реформа адвокатури без врахування думки адвокатури звужує демократію.

«Хоча видається, що цей законопроект був рекомендований з метою адаптувати національне законодавство до законодавства ЄС, ССВЕ вважає що запровадження змін до законодавства без консультацій з адвокатською спільнотою шкодить демократії. Підкреслюємо, що незалежність адвокатської професії та її самоврядність визнаються як Рекомендаціями Ради Європи від 25 жовтня 2000 року, так і Основними принципами ООН щодо ролі адвокатів (14 грудня 1990 року). Також, ключові документи ССВЕ, як-от Хартія основних принципів європейської юридичної професії та Кодекс поведінки європейських адвокатів на рівні з іншими визнають незалежність професії та її самоврядність ключовими цінностями», - пояснює президент організації.

 Відтак, ССВЕ просить надалі утриматися проведення реформ у такий спосіб та застосувати право вето до ухваленого в парламенті закону.

«У цьому контексті, ССВЕ підтримує Національну асоціацію адвокатів України у заклику до вас накласти вето на ці зміни до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність ”, що були прийняті 21 грудня 2016 року та утриматися в подальшому від запровадження будь-яких змін до профільного законодавства без консультацій з Національною асоціацією адвокатів України», - ідеться у листі.

ССВЕ також занепокоєна повідомленнями про цілеспрямоване псування іміджу адвокатури у мас-медіа та публічні висловлювання представників влади. Образливі та зневажливі  заяви генерального прокурора щодо деяких адвокатів, що транслювалися національним телебаченням та під час засідання парламентського комітету минулого місяця, збурили адвокатську спільноту та представників НААУ.

«Ми переконані, що така поведінка має засуджуватися, через те що вона підриває імідж захисників у суспільстві. Адвокат не повинен ототожнюватися з клієнтом і вважатися відповідальним за його дії – саме цього вимагає Принцип 18 Основних принципів ООН щодо ролі адвокатів (14 грудня 1990 року)», - наголошує президент ССВЕ та запевняє, що організація і надалі пильно стежитиме за ситуацією, що склалася  навколо юридичної професії в Україні та завжди готова надати консультаційну та експертну допомогу.

Повний текст листа ССВЕ.

Повний текст листа ССВЕ (переклад).

Популярні новини

Вестник:№7 серпень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування