ССВЕ закликає Президента України ветувати зміни до закону про адвокатуру в частині внесків | НААУ

ССВЕ закликає Президента України ветувати зміни до закону про адвокатуру в частині внесків

Різне
17:08 Пт 23.12.16 3127 Переглядів
Версія для друку

Рада адвокатських та правничих товариств Європи (ССВЕ) звернулася до Президента України Петра Порошенка з низкою вимог стостовно дотримання національних та міжнародних стандарів прав адвокатів та статусу адвокатської професії.

Про це ідеться у листі президента організації, що представляє інтереси спільноти одного мільйона адвокатів та правників у 45 країнах, Мішеля Бенішу до Глави Української держави.

ССВЕ була проіформована листом НААУ про останні закондавчі ініціативи та події, які загрожують чи прямо порушують права адвокатів в Україні, з детальним описом та юридичними аргументами кожного прецеденту. Зокрема, ідеться про законопроект 5132.

Зокрема, європейська сторона була повідомлена про те, що 15 та 21 грудня цього року Радою з питань судової реформи були рекомендовані до розгляду зміни до законодавства з питань адвокатури.

«Ці зміни  були розроблені без будь-яких консультацій з Національною асоціацією адвокатів України, та розглядалися за відсутності представників адвокатської спільноти. 21 грудня 2016 року проект закону №5132, яким вносилися зміни до  Податкового Кодексу України, було прийнято. Розгляд цього законопроекту призвів до внесення змін до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, які обмежили незалежність адвокатського в питанні визначення розміру та способу сплати щорічного внеску на забезпечення адвокатського самоврядування та плати за стажування», - ідеться у листі ССВЕ.

При цьому ССВЕ наголошу на тому, що реформа адвокатури без врахування думки адвокатури звужує демократію.

«Хоча видається, що цей законопроект був рекомендований з метою адаптувати національне законодавство до законодавства ЄС, ССВЕ вважає що запровадження змін до законодавства без консультацій з адвокатською спільнотою шкодить демократії. Підкреслюємо, що незалежність адвокатської професії та її самоврядність визнаються як Рекомендаціями Ради Європи від 25 жовтня 2000 року, так і Основними принципами ООН щодо ролі адвокатів (14 грудня 1990 року). Також, ключові документи ССВЕ, як-от Хартія основних принципів європейської юридичної професії та Кодекс поведінки європейських адвокатів на рівні з іншими визнають незалежність професії та її самоврядність ключовими цінностями», - пояснює президент організації.

 Відтак, ССВЕ просить надалі утриматися проведення реформ у такий спосіб та застосувати право вето до ухваленого в парламенті закону.

«У цьому контексті, ССВЕ підтримує Національну асоціацію адвокатів України у заклику до вас накласти вето на ці зміни до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність ”, що були прийняті 21 грудня 2016 року та утриматися в подальшому від запровадження будь-яких змін до профільного законодавства без консультацій з Національною асоціацією адвокатів України», - ідеться у листі.

ССВЕ також занепокоєна повідомленнями про цілеспрямоване псування іміджу адвокатури у мас-медіа та публічні висловлювання представників влади. Образливі та зневажливі  заяви генерального прокурора щодо деяких адвокатів, що транслювалися національним телебаченням та під час засідання парламентського комітету минулого місяця, збурили адвокатську спільноту та представників НААУ.

«Ми переконані, що така поведінка має засуджуватися, через те що вона підриває імідж захисників у суспільстві. Адвокат не повинен ототожнюватися з клієнтом і вважатися відповідальним за його дії – саме цього вимагає Принцип 18 Основних принципів ООН щодо ролі адвокатів (14 грудня 1990 року)», - наголошує президент ССВЕ та запевняє, що організація і надалі пильно стежитиме за ситуацією, що склалася  навколо юридичної професії в Україні та завжди готова надати консультаційну та експертну допомогу.

Повний текст листа ССВЕ.

Повний текст листа ССВЕ (переклад).

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 728

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 1041

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2305

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2410

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2120

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3131

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3469

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 8001

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл