7 червня NextGen проводить круглий стіл "Вимоги КПК України щодо обов’язкової участі прокурора в засіданні. Що важливіше: дотримання прав людини чи норми закону?» | НААУ

7 червня NextGen проводить круглий стіл "Вимоги КПК України щодо обов’язкової участі прокурора в засіданні. Що важливіше: дотримання прав людини чи норми закону?»

Анонс
13:51 Пт 31.05.19 1732 Переглядів
Версія для друку

7 червня о 12:00 комітет NextGen проводить круглий стіл «Вимоги КПК України щодо обов’язкової участі прокурора в засіданні. Що важливіше: дотримання прав людини чи норми закону?».

Ключові спікери - відомий адвокат, заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів при НААУ Євген Солодко та екс-уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська. член ВККС, екс-голова ВКДКА Олександр Дроздов. Модератор дискусії - Владислав Білоцький, голова NextGen.

Під час круглого столу будуть обговорені такі питання:
1. Загальний огляд Кримінального процесуального законодавства України щодо обов’язкової участі прокурора в засіданнях та досвід реалізації відповідних норм.
2. Правові позиції Європейського суду з прав людини щодо права на справедливий судовий розгляд в разі відсутності прокурора.
3. Гарантії права на свободу та особисту недоторканість з точки зору правових позицій ЄСПЛ.
4. Необхідність пошуку балансу між принципами дотримання прав людини і вимогами КПК України

Учасники заходу - адвокати, судді Верховного Суду, науковці, експерти в галузі практики ЄСПЛ, прокурори.

Реєстрація учасників за посиланням

Норми КПК України передбачають обов’язкову участь прокурора, зокрема, в судових засіданнях, в яких вирішується питання щодо обрання/продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Складається невтішна ситуація, коли в суді першої інстанції прокурор зацікавлений в прийнятті рішення про продовження тримання під вартою і тому присутній, але не зацікавлений в апеляційному розгляді апеляційних скарг адвокатів або підозрюваного і тому не з’являється. Враховуючи завантаженість судів апеляційної інстанції, неявка прокурора в процес, де його участь є обов’язковою, спричиняє неодноразове перенесення судового розгляду, а в цей час апеляційна скарга вже не є актуальною, тому що суд першої інстанції вже вчергове продовжив строк тримання особи під вартою. Це призводить до того, що можливість апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зводиться нанівець, а апеляційний перегляд стає ілюзорним.
Враховуючи норми КПК України, які вказують на правові позиції ЄСПЛ як на джерело права, необхідно проаналізувати два моменти: чи існує у держави обов’язок встановлювати ефективний судовий контроль за триманням особи під вартою та чи можливий з точки зору ЄСПЛ розгляд питання про продовження тримання особи під вартою за відсутності прокурора. Крім того, необхідно визначити, чи має суд апеляційної інстанції обов’язок шукати баланс між правом на свободу та нормами КПК щодо обов’язкової участі прокурора в засіданні.

Популярні новини

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 1200

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 1358

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 1631

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 2890

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3463

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 7974

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 7464

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 8398

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл