Члени ради UNBA NextGen Віталій Власюк та Олена Мироненко-Шульган взяли участь у круглому столі «Протидія булінгу: перші вироки та подальше формування практики» | НААУ

Члени ради UNBA NextGen Віталій Власюк та Олена Мироненко-Шульган взяли участь у круглому столі «Протидія булінгу: перші вироки та подальше формування практики»

Різне
12:26 Чт 25.04.19 2154 Переглядів
Версія для друку

23 квітня члени ради комітету UNBA NextGen Віталій Власюк та Олена Мироненко-Шульган взяли участь у роботі круглого столу «Протидія булінгу: перші вироки та подальше формування практики».

Організаторами виступила Національна асоціація адвокатів України та ГО «Соціальна справедливість «Совість». Модераторами дискусії виступили Алла Шлапак- почесний президент ГО «Соціальна справедливість «Совість», Владислав Власюк- Генеральний директор Директорату з прав людини при Міністерстві юстиції України.

Під час круглого столу разом з Кирилом Пасенюком- керуючим директором «Європейська правозахисна група», була розглянута вже існуюча судова практика з протидії булінгу. Учасники заходу вказали на проблему необізнаності навчального процесу та представників поліції про те, які є ознаки правопорушення, що кваліфікується як булінг.

Спікерами також виступили: Юрій Кіцул, старший інсперктор з особливих доручень управління ювенальної превенції Національної поліції України, Валерій Танцюра- начальник Служби у справах дітей та сім’ї органу Київської міської Ради, Афолабі Шейлат- “Українська фундація правової допомоги”, Ольга Хмелєва-Токарева- завідувач науково-методичним центром правничої психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Інна Юрченко- методист відділу управління закладів освіти Комунального НЗ Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів”, Тетяна Репеде- готова ГО “Здорове дитинство без меж” та Вікторія Янковець- Всеукраїнський громадський центр “Волонтер”. Наприкінці дискусії було обговорено методи взаємодії для досягнення ефективних зусиль у протидії булінгу, а також план заходів, необхідних для втілення нових положень законодавства в дію.

 За інформацією Директорату з прав людини при Міністерстві юстиції України, перше судове рішення за фактом цькування у школі було прийнято 5 лютого 2019 року. На сьогодні судами було розглянуто вже 69 справ про булінг.
Із них:
➡️ в 34 справах було винесено рішення про накладення стягнення:
✔️ в 5 випадках – попередження,
✔️ в 4 випадках – громадські роботи,
✔️ в 1 випадку – зобов‘язання публічно вибачитись,
✔️ в 24 випадках – штраф.
➡️ 21 справа відправлена на доопрацювання до органів поліції,
➡️ у 10 справах було встановлено відсутність складу правопорушення,
➡️ 4 справи суд закрив, обмежившись усним зауваженням.

За цей час було розглянуто 3 справи, в яких однією зі сторін були вчителі, у 2 із цих справ вчителі виступали кривдниками, однак обидві були закриті (суд встановив відсутність складу правопорушення в діях вчителів). В одній справі вчителя було визнано потерпілою особою (28 лютого 2019 р.).

Поняття кібербулінгу (булінгу із застосуванням засобів електронних комунікацій) не викликало проблем як у правоохоронців, так і у суддів – за цей час прийнято 6 рішень з приводу цькування, яке вчинялося в соціальних мережах (найчастіше Instagram) та месенджерах (Viber, Telegram).

при цьому, в деяких випадках суди приймають рішення про визнання певного діяння булінгом не встановивши систематичність подій, таким чином не завжди розмежовують конфлікт та булінг.

За правовими консультаціями з питань протидії булінгу громадяни звертались також до центрів надання безоплатної правової допомоги. Так, із січня по квітень до центрів надання БПД за первинною правовою допомогою звернулось 87 осіб, 1 - за вторинною правовою допомогою, а також 43 звернення до Єдиного контакт-центру БПД.

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 220

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 561

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 1842

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 1949

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2096

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3122

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3467

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 7998

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл