Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Верховний суд підтвердив законність повноважень РАУ щодо скликання й організації конференції адвокатів м. Києва (текст постанови)

Верховний суд підтвердив законність повноважень РАУ щодо скликання й організації конференції адвокатів м. Києва (текст постанови)

Cудова практика 12:38 Пт 28.12.18 1838 Переглядів Версія для друку

28 листопада Верховний суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без змін постанову Апеляційного суду м. Києва, якою підтверджено законність рішень Ради адвокатів України щодо скликання конференції адвокатів м. Києва у 2016 році.

Суд апеляційної інстанції правильно встановив, що Рада адвокатів України при прийнятті рішень №152 від 13 листопада 2015 року та №155 від 11 червня 2016 року діяла у межах повноважень, визначених законом та мала правові підстави для скликання за своєю ініціативою конференції адвокатів м. Києва”, - ідеться у постанові Верховного суду.

Повний текст постанови можна переглянути тут

Верховний суд також встановив, що законними є цілий перелік нормативно-правових актів, які є похідними від рішення РАУ №155 від 11 червня 2016 року щодо скликання конференції адвокатів м. Києва.

Як повідомлялося, 22 березня 2018 року Апеляційний суд м. Києва скасував рішення суду першої інстанції про визнання нечинними рішень Ради адвокатів України, які приймалися впродовж червня-листопада 2016 року на відновлення адвокатського самоврядування в Києві.

Повний текст постанови Апеляційного суду м.Києва викладено тут

Оскаржуючи ці рішення РАУ в суді першої інстанції, два адвокати-позивачі посилалися на те, що вищий орган адвокатського самоврядування не має повноважень скликати конференцію адвокатів регіону, встановлювати порядок денний та створювати організаційний комітет для проведення конференції. Так само претензії було висловлено позивачами і до повноважності оргкомітету.

Таким чином, апеляційний суд 22 березня 2018 року підтвердив повноваження Ради адвокатів України як законні, а також фактично визнав легітимними органи адвокатського самоврядування столиці, обрані 2016 року на підставі вказаних рішень РАУ.

Раніше, у квітні 2018 року Верховний суд підтвердив законність скликання конференції адвокатів регіону за рішенням Ради адвокатів України як окремим суб’єктом скликання.

Постанову суду прийнято 25 квітня 2018 року за позовом адвокатів Чернігівської області до РАУ та Ради адвокатів Чернігівської області.

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування