Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Законопроект 9055 обмежує права адвокатів на участь в адвокатському самоврядуванні – Валентин Гвоздій

Законопроект 9055 обмежує права адвокатів на участь в адвокатському самоврядуванні – Валентин Гвоздій

Адвокатура 11:59 Ср 05.12.18 697 Переглядів Версія для друку

Законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 обмежує права адвокатів на участь в обранні та роботі органів адвокатського самоврядування.

Про це пише заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій у блозі на Цензор.нет

«Так, адвокат, який працює за трудовим договором, має право на участь в конференціях адвокатів і може обратися делегатом з'їзду. Однак, обиратися самому в органи адвокатського самоврядування він не може. Ще більшій дискримінації піддано адвокатів, які працюють в органах державної та місцевої влади. Вони взагалі не можуть брати участь в роботі адвокатського самоврядування та позбавлені і активного і пасивного виборчого права», - ідеться у публікації.

Валентин Гвоздій наголошує на тому, що цей підхід розділяє адвокатську спільноту на кілька груп з різним обсягом прав.

«Такий підхід передбачає, що не всі адвокати рівні. А ті, хто за новим законом обереться до органів самоврядування, будуть ще "рівніші" адже закон звільняє їх від дисциплінарної відповідальності. Такі дискримінаційні речі неприпустимі, їх узаконення ніяк не можна назвати прогресивною реформою», - пише заступник Голови НААУ.

При цьому власне процедура обрання органів адвокатського самоврядування виписана демагогічно і на практиці не забезпечить результативного чесного голосування.

«Загальні збори адвокатів регіону з таємним рейтинговим голосуванням – це нереалістична формула. Добитися результативних рішень таких масових зборів без порушень буде неможливо», - коментує Валентин Гвоздій положення законопроекту щодо адвокатського самоврядування. Наслідком їх впровадження може стати те, що нові органи взагалі не будуть сформовані, а реформа завершиться ліквідацією чинної системи.

«Згідно міжнародних стандартів, самоврядування є гарантією незалежності адвокатури. І саме тому адвокати захищаються від цієї атаки на ключовий принцип професії, закамуфльованої під реформаторський законопроект», - вважає Валентин Гвоздій.

Повний текст блогу Валентина Гвоздія "Реформа адвокатуры за рамками Конституции: как законопроект 9055 оставит права граждан без защиты" можна прочитати тут

Популярні новини

Вестник:№4 квітень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування