Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Представники НААУ та Ради суддів України у складі робочої групи обговорили нагальні питання правового захисту суддів

Представники НААУ та Ради суддів України у складі робочої групи обговорили нагальні питання правового захисту суддів

Cудова практика 20:27 Пн 26.11.18 680 Переглядів Версія для друку

Представники Національної асоціації адвокатів та Ради суддів України у складі робочої групи обговорили нагальні питання правового захисту суддів

В понеділок 26 листопада відбулося перше засідання робочої групи, до складу якої увійшли представники Ради суддів, Національної асоціації адвокатів, Державної судової адміністрації, Національної школи суддів з питання розроблення Положення про порядок надання Радою суддів України правового захисту суддям.

Голова Комітету НААУ з питань антикорупційної політики Олександр Готін під час обговорення концепції Положення запропонував опрацювати чотири напрямки діяльності РСУ по захисту суддів.

Серед них, зокрема, відстоювання Радою суддів перед Вищою Радою правосуддя законних прав й інтересів суддів при їхньому відстороненні від здійснення правосуддя; захист від необ’єктивного кваліфікаційного оцінювання, яке має місце з боку Вищої кваліфікаційної комісії суддів; усунення передумов незаконного тиску на слідчих суддів під час здійснення правосуддя; координація роботи судових інституцій в напрямку напрацювання єдиних стандартів і практики правозастосовної діяльності тощо.

Олександр Готін зазначив: незалежний суд являє собою загальнодержавний інтерес і адвокати одні з перших, хто зацікавлені в створенні незалежного, високопрофесійного правосуддя. При цьому, відмітив, що представлена ним на суд робочої групи концепція передбачає позиціонування Ради суддів України саме як активного захисника суддівського корпусу від незаконного втручання у суддівську діяльність.

За результатами засідання було домовлено, що робочий варіант проекту Положення про порядок надання РСУ правового захисту суддям по зазначеним Готіним позиціям буде напрацьований представниками НААУ упродовж найближчих трьох тижнів та представлений на наступне, друге засідання робочої групи РСУ на середину грудня місяця 2018 року.

Під час засідання було також обговорено розширення напрямків співпраці між НААУ та Радою суддів України.

Нагадаємо, 1 жовтня 2018 року Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова, Голова Ради суддів Олег Ткачук та Голова Ради прокурорів України Михайло Місюра підписали резолюцію “Професійна етика правосуддя”.

Документ укладено з метою утвердження високих стандартів правосуддя, професійного навчання та підвищення рівня професійної етики судового процесу.

 

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування