Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Систематичні напади на адвокатів у резонансних справах та органи адвокатського самоврядування вимагають негайної реакції правоохоронних органів та керівництва держави

Систематичні напади на адвокатів у резонансних справах та органи адвокатського самоврядування вимагають негайної реакції правоохоронних органів та керівництва держави

Звернення 16:03 Чт 09.08.18 1727 Переглядів Версія для друку

НААУ звертається з приводу чергового нападу на адвоката, який був вчинений 7 серпня 2018 року у м. Києві. Впродовж останніх 10 днів це вже третій випадок перешкоджання адвокатській діяльності та фізичної розправи, організовані так званими активістами воєнізованих громадських організацій. Наразі є всі підстави припускати, що, за умови подальшої бездіяльності з боку правоохоронних органів, на адвокатів очікує хвиля організованих переслідувань за їхню професійну діяльність та подальша політизація ролі захисту у кримінальних справах.

7 серпня 2018 року у приміщенні Апеляційного суду м. Києва члени праворадикальної організації С14 здійснили напад на адвоката Олега Поваляєва. Спочатку група осіб, присутніх у судовому засіданні, почала поводитися провокаційно з метою зриву судового розгляду справи.

Після зауважень адвоката Поваляєва щодо неприпустимості такої поведінки двоє з них схопили адвоката за руки, а третя особа нанесла удар рукою в область обличчя. Після оголошення перерви у судовому засіданні адвокат Олег Поваляєв на виході з залу суду зіштовхнувся з групою молодиків, в кількості біля 30 осіб. Вигукуючи образи та нецензурну лайку, вони почали погрожувати йому фізичною розправою у зв`язку з тим, що адвокат на їх думку, захищає не того, кого «треба».

При цьому поліція, яка була присутня під час вказаних подій, жодним чином не реагувала. Фактично з боку правоохоронців мало місце потурання правопорушникам у вчиненні злочину, передбаченого ст. 398 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо захисника). За заявою адвоката Поваляєва внесено відомості до ЄРДР про кримінальне правопорушення. Вказана ситуація буде предметом розгляду на черговому засіданні Комітету захисту прав адвокатів НААУ, що відбудеться 10 серпня 2018 року.

При бездіяльності правоохоронних органів стався черговий показовий прецедент, коли адвокату мовою фізичної сили вказується, хто має право на правничу допомогу, а хто ні. Хоча Конституція дає таке право кожному, псевдоактивісти, очевидно, не визнають приписи Основного закону, а поліція байдуже ставиться до порушень професійних прав адвокатів та конституційних прав громадян. Якщо норми права втрачають свою дію за мовчазної згоди правоохоронних органів та держави в цілому, захист прав людини стає неможливим. В такому разі долі людей визначатимуть не закон і справедливість, а політична доцільність, радикальна ідеологія і фізична сила. Така ситуація уже зараз далека від стандартів правової держави і загрожує колапсом системи правосуддя та ПРАВОЗАХИСНОГО інституту адвокатури. У подальшому, якщо не лише право на захист, але і інші права громадян визначатимуться волею натовпу, а зневага до закону залишатиметься безкарною, держава ризикує опинитися на межі громадянського конфлікту.

Систематичні напади на адвокатів у резонансних кримінальних справах, силові захоплення офісу Національної асоціації адвокатів України, блокування роботи органів адвокатського самоврядування методами психологічного тиску і залякувань вимагають негайної реакції правоохоронних органів та керівництва держави, а також міжнародних партнерів. Ідеться не лише про необхідність забезпечити безперешкодну професійну діяльність адвокатів та незалежність функціонування інституту адвокатури. Йдеться про підтвердження гарантованого права кожного на професійну правничу допомогу, відновлення поваги до фундаментальних принципів верховенства права та рівності прав і свобод громадян. Україна як правова демократична держава не зможе існувати без адвокатури як незалежної складової системи правосуддя, яка повинна захищати прав і свободи всіх громадян.  

 

 

Популярні новини

Вестник:№4 квітень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування