80 українських адвокатів підвищують кваліфікацію у Страсбурзі | НААУ

80 українських адвокатів підвищують кваліфікацію у Страсбурзі

Різне
13:29 Ср 11.04.18 2041 Переглядів
Версія для друку

Європейський Центр правового співробітництва (СECJ) у співпраці з Радою Європи проводить семінар «Успішне звернення до Європейського Суду з прав людини: від теорії до практики» для адвокатів з країни «лідерів» за кількістю скарг до ЄСПЛ.

Захід, що акредитований Національною асоціацією адвокатів України, проходить у Страсбурзі (Франція) 9 -13 квітня 2018 року. Участь у ньому беруть понад 80 адвокатів з усієї України.

Лекторами виступають судді і юристи Європейського суду з прав людини, а також запрошені експерти. Серед них - голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, перший проректор Вищої школи адвокатури Олександр Дроздов.

Його виступ був присвячений актуальним питанням застосування Європейським судом з прав людини статті 6 Конвенції з прав людини та основоположних свобод.

Зокрема, О.Дроздов звернув увагу на те, що права, передбачені ст. 6 Конвенції, повинні бути ефективними на практиці і в дійсності. Відтак, можуть знадобитися позитивні кроки для того, щоб забезпечити повагу до цього принципу, що часто використовується Європейським судом з прав людини. Аспекти застосування принципу ефективності прав на практиці і в дійсності голова ВКДКА проілюстрував на прикладі низки справ, що розглядалися ЄСПЛ.

Так, у справі Vamvakas v. Greece (2015) апеляційний суд не провів розслідування відсутності призначеного адвоката у касаційному слуханні. ЄСПЛ встановив, що касаційний суд повинен був вивчити причини непоясненої відсутності адвоката, враховуючи, що обставини дозволяли припускати, що адвокат явно не виконував свої професійні обов’язки. Відсутність будь-яких обґрунтувань для неявки адвоката мала спонукати суд відкласти слухання.

У рішенні за справою Daud v. Portugal ЄСПЛ зазначив, що «з незалежності юридичної професії від держави випливає, що поведінка захисника, по суті, є предметом домовленості між обвинуваченим і його адвокатом, незалежно від того, чи був адвокат призначений в рамках системи правової допомоги, або був найнятий приватним чином … відповідно до ст. 6 § 3 (с). Компетентні національні органи зобов’язані втрутитися, тільки якщо несумлінне виконання призначеним адвокатом своїх обов’язків, пов’язаних із забезпеченням ефективного представництва, очевидно або доведено до їх відома будь-яким іншим способом».

Справа A.T. v. Luxembourg (2015) стосувалася допиту заявника під вартою за відсутності адвоката і відмови в наданні адвокату доступу до матеріалів справи перед першим допитом слідчим суддею. Беручи до уваги той факт, що національне законодавство не передбачає присутності адвоката на цьому етапі, що означає автоматичне позбавлення заявника права на допомогу адвоката, ЄСПЛ встановив порушення.

ЄСПЛ провів відмінність між доступом адвоката до матеріалів справи, з одного боку, і контактами між заявником і адвокатом, з іншого боку. Так, на думку ЄСПЛ, якщо національна влада вважає, що в конкретній справі для інтересів правосуддя буде краще, якщо обвинуваченому не буде надано доступ до матеріалів справи до допиту слідчим суддею, ст. 6 не може використовуватися для того, щоб вимагати повного доступу на цьому етапі розгляду. Разом із тим, ЄСПЛ встановив, що в Люксембурзі особи, які постають перед слідчим суддею, не мають можливості конфіденційно спілкуватися з адвокатом до допиту. У цій справі, адвокат заявника був призначений вранці того ж дня, коли проводився допит, і немає ніяких переконливих доказів того, що заявник мав можливість ефективно поспілкуватися з адвокатом.

Також у зв’язку із темою доповіді О.Дроздовим було детально розглянуто правові позиції ЄСПЛ у справах Боєц проти України, Михайлова проти України, Даштан проти Туреччини, Матановіч проти Хорватії, Раманаускас проти Литви.

Програма охоплює дослідження ключових питань, пов’язаних із зверненням до ЄСПЛ, зокрема: критерії прийнятності; організація роботи ЄСПЛ на прикладі українських справ; застосування правових позицій ЄСПЛ при доказуванні в українському кримінальному та цивільному судочинстві; застосування ЄСПЛ тимчасових заходів у справах, пов’язаних з видворенням або екстрадицією.

П’ятиденний курс включає в себе також участь у відкритому слуханні справи в суді, практичні заняття в групах з розгляду гіпотетичних ситуацій та ігровий судовий процес.

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 472

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 801

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2064

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2169

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2104

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3128

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3467

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 8001

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл