Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Комітети НААУ звернуться до міжнародних структур з приводу порушення прав адвокатів в одній резонансній кримінальній справі

Комітети НААУ звернуться до міжнародних структур з приводу порушення прав адвокатів в одній резонансній кримінальній справі

Адвокатура 15:46 Ср 07.03.18 3443 Переглядів Версія для друку

Комітети НААУ звернуться до міжнародних структур та правоохоронних органів з приводу порушення прав адвокатів в одній резонансній кримінальній справі.

Комітети НААУ з питань безоплатної правової допомоги  та захисту прав і гарантій адвокатської діяльності звернуться до Ради Європи, ССВЕ, правоохоронних структур та народних депутатів з приводу порушення прав адвокатів в одній резонансній кримінальній справі.

За підсумками спільного засідання комітетів була прийнята резолюція, в якій висловлено стурбованість неправомірними діями стосовно адвокатів Ольги Просянюк та Олександра Горошинського  з боку правоохоронних органів, зокрема, отожненням адвокатів з їхнім клієнтом, втручаннями в адвокатську діяльність. Інструментом такого тиску стало відкриття проти адвокатів кримінальних проваджень у Генеральній прокуратурі.

Повний текст резолюції буде опублікований на початку наступного тижня.

Засідання відбулося у відповідь на звернення до НААУ голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики Руслана Князевича. У зверненні говориться про факти неправомірного тиску на адвоката Івана Ангеліна, повідомлені до профільного парламентського комітету нардепом Мустафою Найемом. Іван Ангелін був залучений як безоплатний до адвокат до кримінальної справи, де захисниками виступають Просянюк та Горошинський.

Заслухавши пояснення ініціатора звернення Мустафи Найема, адвокатів Просянюк, Горошинськог та Ангеліна, представника Генеральної прокуратури, директора Координаційного центру з безоплатної вторинної правової допомоги Олексія Бонюка, Комітети прийшли до висновку про те, що тиск та порушення прав адвоката Ангеліна не підтверджуються жодними правовими фактами. Наявність звернення про притягнення до дисциплінарної відповідальності щодо нього не може вважатися як факт тиску та розглядатися у такому тлумаченні Генеральною прокуратурою у відповідному кримінальному провадженні проти адвокатів за договором.

Комітети також проситимуть Уповноваженого Верховної Ради оцінити законність у даному процесі.

Оскільки ситуація вчергове висвітлила проблему залучення адвокатів БПД до резонансних кримінальних справ, де працюють адвокати за договором, комітети також вирішили звернутися до Міністерства юстиції з проханням ініціювати уточнення до відповідних постанов Кабінету міністрів.

 

  

 

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування