Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Реформа адвокатури не стала відповіддю на погіршення ситуації із захистом прав людини - Валентин Гвоздій

Реформа адвокатури не стала відповіддю на погіршення ситуації із захистом прав людини - Валентин Гвоздій

Адвокатура 9:16 Вт 06.03.18 1564 Переглядів Версія для друку
Реформа адвокатури не стала відповіддю на погіршення ситуації із захистом прав людини в Україні.

Про це в інтерв”ю агенції “Українські новини” сказав заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Ситуація з дотриманням прав людини в Україні далеко не ідеальна. Реформа адвокатури повинна була, перш за все, дати відповіді на те, як цю ситуацію виправити. Але в підсумку, велика частина напрацьованих змін стосується системи адвокатського самоврядування, як ніби це головна проблема і загроза для професії”, - сказав він.

Серед недоліків реформи він назвав непублічність та обмеження адвокатури у праві участі в напрацюванні змін до профільного законодавства.

Згідно з міжнародними стандартами, адвокатура повинна сприйматися державою як повноцінний учасник подібних реформаторських процесів. Це не привілей професії, а необхідність — для того, щоб адвокатура залишалася незалежною і могла ефективно виконувати свою головну місію - захищати права громадян без втручання держави”, - сказав Валентин Гвоздій.

Коментуючи формат роботи над законопроектом, заступник Голови НААУ як член Робочої групи при Раді з питань судової реформи зауважив, що не виключено, що в парламент буде передана інакша версія законопроекту, ніж була обговорена в колі експерів.

Прийнятним способом виправити недоліки змісту документу є оцінка Венеціанської комісії.

У діалозі з представниками Ради Європи, а в Україну приїжджав спеціальний радник Генерального секретаря, ми обговорювали можливість того, щоб направити законопроект до Венеціанської комісії. Так ми отримаємо авторитетну і професійну оцінку на відповідність європейським стандартам. Ми вважаємо, що важливо її отримати до передачі законопроекту в парламент, щоб уникнути скандалу, як з проектом по Антикорупційного суду. Крім того, ряд положень законопроекту містять корупційні ризики, що взагалі веде реформу в протилежному напрямку від її цілей”, - наголосив Валентин Гвоздій.
Він нагадав, що Національна асоціація надала РСР альтернативні положення цілих блоків законопроекту про адвокатуру на базі усталеної моделі самоврядування, а також пакет змін до Кримінального процесуального кодексу та до Податкового кодексу.

Повний текст інтерв'ю заступника Голови НААУ, РАУ можна переглянути за посиланням

 

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування