Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Реформа адвокатури може послабити захист професійних прав — Павло Гречківський

Реформа адвокатури може послабити захист професійних прав — Павло Гречківський

Адвокатура 11:11 Ср 27.12.17 1218 Переглядів Версія для друку

Проект змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” може мати наслідком послаблення можливостей для захисту професійних прав.

Про це сказав в інтерв”ю “Українським новинам” секретар Ради адвокатів України Павло Гречківський.

З прийняттям законопроекту виникне хаос, а важелі управління перейдуть під контроль 27 осіб. Це і буде “правління” ТОВ “Адвокатура України”. Тема захисту прав адвокатів зніметься з великого порядку денного через відсутність “єдиного голосу” професії”, - сказав Павло Гречківський.

За його словами, законопроект був напрацьований та погоджений робочою групою при Раді з питань судової реформи без участі представників НААУ, яка законом уповноважена офіційно представляти адвокатуру. Спроба отримати оцінку міжнародних експертів на відповідність законопроекту мінімальним європейським стандартам також викликала черговий скандал. Адже один з експертів, який проводить таку оцінку, є співавтором звіту про потреби НААУ (опублікований як “Звіт за результатами аналізу потреб адвокатського самоврядування в Україні”). При тому ці два дослідження здійснюються в рамках різних проектів Ради Європи.

У підсумку, складений звіт про потреби адвокатського самоврядування, який дзеркально відображає ключові положення законопроекту, розкритикованогго адвокатурою. Тут можна побачити не лише конфлікт інтересів — у подвійній ролі цього експерта, але і спробу відступу від висновку Венеціанської комісії та резолюції ПАРЄ, яким повністю відповідає чинний закон. Колеги нарахували порушення 25 рішень ЄСПЛ у запропонованих експертами реформах”, - наголосив секретар РАУ.

У відповідь НААУ повідомила керівництво Ради Європи про серйозні ризики скасування європейської реформи адвокатури в разі впровадження рекомендацій звіту на рівні законодавства.

За словами Павла Гречківського, першим пріоритетом реформування профільного законодавства є посилення захисту прав адвокатів, зокрема, встановити реальні механізми відповідальності посадовців за їхні порушення.

Адвокат може знадобитися будь-кому, хто зараз відкрито атакує адвокатуру або лобіює законопроект, списаний з двох законів — про вибори та про господарські товариства”, - констатував секретар РАУ.

Він нагадав, що практично в кожному резонансному процесі є порушення прав адвокатів.

З 2013 року НААУ подала 326 звернень про порушення прав адвокатів. Тобто, кожні п'ять днів ми повідомляємо про конкретну проблему, але ситуація не покращується”, - сказав Павло Гречківський.

Повний текст інтерв"ю Павла Гречківського для ІА "Українські новини" можна переглянути за посиланням

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування