Схвалення звіту про потреби НААУ неприпустиме | НААУ

Схвалення звіту про потреби НААУ неприпустиме

Різне
11:02 Чт 14.12.17 1365 Переглядів
Версія для друку

Схвалення звіту про потреби НААУ, який склали міжнародні експерти в рамках проекту “Консолідація реформ в сфері юстиції” Ради Європи, неприпустиме.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України.

“Ми не можемо допустити схвалення цього звіту”, - сказала лідер НААУ, зауваживши на тенденційний аналіз ситуації в адвокатурі. Звіт, за її словами, містить багато положень законопроекту про зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, проти якого неодноразово виступала адвокатура.

Фінальна версія звіту направлена до НААУ за кілька годин до його презентації. При тому представлений раніше проект звіту викликав величезну кількість зауважень від адвокатів. Зведені коментарі викладені на 58 сторінках та були направлені до офісу Ради Європи в Україні, проте в більшості були проігноровані при підготовці кінцевої версії.

На жаль, експерти не вивчили ані чинний закон, ані акти НААУ, не розуміють, як працює ця система, і надають висновки, які невідомо на чому базуються", - констатувавла Лідія Ізовітова.

Даний звіт замовчує важливі речі, а акцентує на одному — замість посилювати організацію весь звіт побудований на знищенні професійної організації та її незалежності. Аналізу чинного закону не враховано. Ідеться про спробу підмінити експертизу Венеційської комісії на експертизу двох людей”, - сказав заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Серед руйнівних пропозицій він назвав створення регіональних палат адвокатури, які об”єднують всі регіональні органи; розділення системи кваліфікаційно-дисциплінарних комісій на дві окремі вертикалі, що суперечить висновку Венеціанської комісії від 2011 року; змінений порядок прийняття кваліфікаційних іспитів за участю трьох представників Вищої кваліфікаційної комісії. Звіт рекомендує розбалансувати систему органів, фактично нівелювати значення Ради адвокатів України та НААУ в цілому; голову НААУ пропонується обирати на два роки, а голову регіональної палати — на п”ять. При тому голова палати регіону фактично керує всіма регіональними органами та розпоряджається коштами одноосібно. Звіт також пропонує запровадити ведення ЄРАУ на рівні регіонів без механізму контролю з боку національного органу. Наслідком цього стане внесення до ЄРАУ неперевірених даних.

Модель була б добра для федеральної держави, як цього добиваються наші опоненти, а не унітарної, як написано в Конституції”, - наголосив Валентин Гвоздій.

Голова ВКДКА Олександр Дроздов також сказав, що німецька модель викликає зауваження, а рекомендації експертів взяти польский досвід не враховує того факту, що реформа адвокатури в Польщі була визнана неконституційною в багатьох частинах.

Вони чомусь замовчують про інший досвід, наприклад США чи Британії, де стажування проводиться після кваліфіспиту. Цей досвід ігнорують, а ми його використовуємо і від цього є позитив”, - зауважив Олександр Дроздов.

Джерела фінансування адвокатури у звіті рекомендується обмежити, при тому що в законі у порушення міжнародних стандартів з минулого року уже обмежено розмір адвокатських внесків. Таким чином, руйнується основа для незалежної діяльності організації.

Популярні новини

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом пропонується штрафувати

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 124

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 191

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 265

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1569

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 2152

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1945

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 3182

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4560

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл