Національна Асоціація Адвокатів України - Реформа адвокатури не може відбуватися всупереч європейським стандартам - Іван Гречківський

Реформа адвокатури не може відбуватися всупереч європейським стандартам - Іван Гречківський

Адвокатура 13:43 Вт 05.12.17 721 Переглядів Версія для друку

Реформування адвокатури не може відбуватися у порушення європейських стандартів та шляхом підміни суб”єкта представництва професії.

Про це в інтерв”ю “Юридичній практиці” заявив голова Комітету з міжнародних зв"язків Іван Гречківський.

НААУ як представник адвокатури не протистоїть змінам як таким. Але ми проти способу, яким намагаються змінити наш закон. Ми проти підміни понять і відсторонення НААУ від прийняття рішень щодо майбутнього адвокатури. І це не примха, це основоположний принцип незалежності адвокатів, затверджений ООН в 1990 році: якщо в державі є незалежна асоціація адвокатів, то будь-які подальші зміни законодавства щодо адвокатури повинні впроваджуватися за участю представників професії”, - наголосив Іван Гречківський.

За його словами, направлення законопроекту, схваленого без участі представників НААУ, на оцінку до міжнародних експертів Ради Європи, також підміняє міжнародні інструменти отримання повної оцінки законопроектів на відповідність стандартам права та демократії.

У зверненні до експертів Ради Європи є теж підміна понять. Її експерти вправі лише сказати, відповідають запропоновані зміни мінімальним стандартам незалежності адвокатури чи ні. Швидше за все, мінімальним стандартам вони відповідають. Інша справа, що стандарти, закладені чинним законом, набагато вище мінімальних. Але експерти Ради Європи не мають права порівнювати два документи — це право робити тільки Венеціанська комісія, яка, до слова, двічі високо оцінила чинний закон”, - зауважив голова комітету НААУ.

Зважаючи на це, НААУ за підтримки ССВЕ буде ініціювати повну оцінку законопроекту в Європейській комісії «За демократію через право».

Для ССВЕ, і зокрема для членів комітету PECO, що займається проблемами адвокатури країн Східної Європи, незрозумілі підходи української влади до питання адвокатури, і, звичайно ж, вони висловлюють свою підтримку не стільки нам особисто, скільки фундаментальним принципам незалежності адвокатури, які повинні бути дотримані в цивілізованих країнах”, - наголосив Іван Гречківський.

Повний текст інтерв”ю можна переглянути за посиланням

 

 

Популярні новини

Вестник:№10 жовтень 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування