Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Порушення прав адвокатів є практикою правоохоронних органів — учасники конференції НААУ-ССВЕ

Порушення прав адвокатів є практикою правоохоронних органів — учасники конференції НААУ-ССВЕ

Адвокатура 15:59 Пн 13.11.17 1060 Переглядів Версія для друку

Порушення прав адвокатів, передбачених чинним законодавством, є усталеною практикою у діяльності правоохоронних органів.

Про це говорили адвокати під час міжнародної конференції “Права та обов’язки адвоката під час слідчих дій”, яку 10 листопада спільно провели НААУ та Рада правничих і адвокатських товариств Європи.

За статистикою, кількість порушень зростає щороку, лише з 2013 року до правоохоронних органів та представників влади надійшло понад 326 звернень від НААУ та Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Представники НААУ в 2016 році провели 6 прес-конференцій, присвячених протидії тиску на адвокатуру з боку правоохоронців. Втім, не зважаючи на письмові звернення з боку НААУ як офіційного представника адвокатури, держава ігнорує такі повідомлення та не сприяє виправленню ситуації.

Стандарти Ради Європи визначають, уряди на національному рівні мають забезпечити професійну свободу адвокатів, оскільки їх незалежність та професійна компетентність є інструментом захисту прав людини. Голова Комітету НААУ з міжнародних зв'язків Іван Гречківський зазначає, що порушення прав адвокатів в Україні набули системності та викликають обурення не лише в українському суспільстві.

В цьому аспекті Україна, як держава ігнорує свої міжнародні зобов'язання, і на жаль, це явище переросло у масштаби професійної стурбованості та виходить на рівень суспільної, політичної та навіть міжнародної дискусії. Саме тому статус голосу професії , який передбачений законом та відповідний інструментарій донесення єдиної позиції консолідованої адвокатури є не менш важливим у справі захисту та відновлення професійних прав”, - сказав Голова Комітету НААУ з міжнародних зв'язків Іван Гречківський.

Володимир Клочков, адвокат та голова Комітету захисту прав адвокатів ААУ, повідомив, що як представник ради адвокатів регіону був присутній більш ніж на 50 обшуках адвокатів. Хоча право представників РАР бути присутніми передбачена законодавством, правоохоронці вдаються до порушення і цієї вимоги.

“Основними порушеннями є несвоєчасне попередження ради адвокатів регіону про проведення обшуку у адвоката. Це найбільше порушують представники Генеральної прокуратури та СБУ. Також вагомим порушенням є доступ до досьє клієнта навіть за ухвалою суду. Правоохоронні органи передивляються всі справи, але не ту яка саме потрібна. Коли вони отримають ухвали на обшуки у у адвокатів, порушується стовідсотково адвокатська таємниця”- зазначив Володимир Клочков.

Окрім того, поширена практика виклику адвокатів як свідків у справах проти їх клієнтів.

Питання виклику на допит це, я вважаю, перемога для адвоката. Коли адвоката викликають на допит, це результат його діяльності , коли держава розписується, що тільки протизаконними методами ми можемо забезпечити ув’язнення чи переслідування вашого клієнта”, - іронічно прокоментував Андрій Циганков, голова Комітету з адвокатської етики та адвокат у багатьох резонансних справах.

Правоохоронці та представники влади практикують силові методи і стосовно адвокатів, і стосовно їхнього майна.

В кінці-кінців треба покласти край такому свавіллю. Представники влади бояться протистояння, тому застосовують фізичну силу. А після таких дій, правоохоронці кажуть, що діяли рамках закону і з незрозумілих причин підтримує їх і керівництво. Ми в результаті звертаємось до тих самих правоохоронних органів, аби захистили наші права”, - сказав Євген Солодко, адвокат, заступник голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності про НААУ.

Хоча закон надає адвокатам значний обсяг прав та гарантій діяльності, не виконується державою на належному рівні, констатував у своєму виступі адвокат, член Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ Артем Захаров.

Якщо б усі гарантії працювали, як в Європейській державі , то не було б проблем. Багато складнощів наразі є в процесуальних кодексах, зокрема в кримінально- процесуальному. Ці питання неодноразово підіймалися. Наприклад, немає процедури, щодо оскарження підстав та взагалі результатів проведення обшуків”, - навів приклад Артем Захаров.

10 листопада відбулася спільна конференція НААУ та ССВЕ “Права та обов’язки адвоката під час слідчих дій”. У конференції взяли участь члени Ради правничих та адвокатських товариств Європи та представники Комітетів захисту прав адвокатів. Програму конфренції можна переглянути тут

Метою конференції став розгляд порушень проти адвокатів під час виконання професійних обов’язків та обговорення методів захисту адвокатської діяльності.

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування