Порушення прав адвокатів є практикою правоохоронних органів — учасники конференції НААУ-ССВЕ | НААУ

Порушення прав адвокатів є практикою правоохоронних органів — учасники конференції НААУ-ССВЕ

Різне
15:59 Пн 13.11.17 1934 Переглядів
Версія для друку

Порушення прав адвокатів, передбачених чинним законодавством, є усталеною практикою у діяльності правоохоронних органів.

Про це говорили адвокати під час міжнародної конференції “Права та обов’язки адвоката під час слідчих дій”, яку 10 листопада спільно провели НААУ та Рада правничих і адвокатських товариств Європи.

За статистикою, кількість порушень зростає щороку, лише з 2013 року до правоохоронних органів та представників влади надійшло понад 326 звернень від НААУ та Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Представники НААУ в 2016 році провели 6 прес-конференцій, присвячених протидії тиску на адвокатуру з боку правоохоронців. Втім, не зважаючи на письмові звернення з боку НААУ як офіційного представника адвокатури, держава ігнорує такі повідомлення та не сприяє виправленню ситуації.

Стандарти Ради Європи визначають, уряди на національному рівні мають забезпечити професійну свободу адвокатів, оскільки їх незалежність та професійна компетентність є інструментом захисту прав людини. Голова Комітету НААУ з міжнародних зв'язків Іван Гречківський зазначає, що порушення прав адвокатів в Україні набули системності та викликають обурення не лише в українському суспільстві.

В цьому аспекті Україна, як держава ігнорує свої міжнародні зобов'язання, і на жаль, це явище переросло у масштаби професійної стурбованості та виходить на рівень суспільної, політичної та навіть міжнародної дискусії. Саме тому статус голосу професії , який передбачений законом та відповідний інструментарій донесення єдиної позиції консолідованої адвокатури є не менш важливим у справі захисту та відновлення професійних прав”, - сказав Голова Комітету НААУ з міжнародних зв'язків Іван Гречківський.

Володимир Клочков, адвокат та голова Комітету захисту прав адвокатів ААУ, повідомив, що як представник ради адвокатів регіону був присутній більш ніж на 50 обшуках адвокатів. Хоча право представників РАР бути присутніми передбачена законодавством, правоохоронці вдаються до порушення і цієї вимоги.

“Основними порушеннями є несвоєчасне попередження ради адвокатів регіону про проведення обшуку у адвоката. Це найбільше порушують представники Генеральної прокуратури та СБУ. Також вагомим порушенням є доступ до досьє клієнта навіть за ухвалою суду. Правоохоронні органи передивляються всі справи, але не ту яка саме потрібна. Коли вони отримають ухвали на обшуки у у адвокатів, порушується стовідсотково адвокатська таємниця”- зазначив Володимир Клочков.

Окрім того, поширена практика виклику адвокатів як свідків у справах проти їх клієнтів.

Питання виклику на допит це, я вважаю, перемога для адвоката. Коли адвоката викликають на допит, це результат його діяльності , коли держава розписується, що тільки протизаконними методами ми можемо забезпечити ув’язнення чи переслідування вашого клієнта”, - іронічно прокоментував Андрій Циганков, голова Комітету з адвокатської етики та адвокат у багатьох резонансних справах.

Правоохоронці та представники влади практикують силові методи і стосовно адвокатів, і стосовно їхнього майна.

В кінці-кінців треба покласти край такому свавіллю. Представники влади бояться протистояння, тому застосовують фізичну силу. А після таких дій, правоохоронці кажуть, що діяли рамках закону і з незрозумілих причин підтримує їх і керівництво. Ми в результаті звертаємось до тих самих правоохоронних органів, аби захистили наші права”, - сказав Євген Солодко, адвокат, заступник голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності про НААУ.

Хоча закон надає адвокатам значний обсяг прав та гарантій діяльності, не виконується державою на належному рівні, констатував у своєму виступі адвокат, член Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ Артем Захаров.

Якщо б усі гарантії працювали, як в Європейській державі , то не було б проблем. Багато складнощів наразі є в процесуальних кодексах, зокрема в кримінально- процесуальному. Ці питання неодноразово підіймалися. Наприклад, немає процедури, щодо оскарження підстав та взагалі результатів проведення обшуків”, - навів приклад Артем Захаров.

10 листопада відбулася спільна конференція НААУ та ССВЕ “Права та обов’язки адвоката під час слідчих дій”. У конференції взяли участь члени Ради правничих та адвокатських товариств Європи та представники Комітетів захисту прав адвокатів. Програму конфренції можна переглянути тут

Метою конференції став розгляд порушень проти адвокатів під час виконання професійних обов’язків та обговорення методів захисту адвокатської діяльності.

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 171

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 523

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 1805

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 1913

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2091

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3122

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3467

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 7997

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл