У Києві відбулось перше засідання Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики | НААУ

У Києві відбулось перше засідання Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики

Різне
15:32 Вт 17.10.17 1734 Переглядів
Версія для друку

13 жовтня у Києві відбулось установче засідання Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України. Під час засідання були вирішені головні питання подальшої діяльності Комітету.

Присутніх членів Комітету привітали: Ірина Сенюта, Голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики; Вадим Красник, Голова Секретаріату РАУ (НААУ); Сергій Вилков, Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги; Микола Сіома, директор Української фундації правової допомоги. Присутні висловились про необхідність розширення мережі адвокатів-фахівців з медичного права, окреслили роль адвокатури в забезпеченні захисту прав людини у сфері охорони здоров’я.

Відкриваючи засідання, Ірина Сенюта відзначила, що для медичного права України створення Комітету є знаковою подією. Зародження ідеї такого галузевого комітету виникла після проведення низки спеціалізованих заходів для адвокатів, яку радо підтримала Рада адвокатів України, ухваливши рішення про створення Комітету, основоположним завданням якого є сприяння розвитку медичного, фармацевтичного права, права біоетики та права громадського здоров’я, а також забезпечення захисту прав людини. Голова Комітету наголосила, що Комітет працюватиме спектрально: від нормопроектної, аналітичної роботи до розробки ефективних механізмів надання правової допомоги в медичних справах та співпраці зі студентством.

«НААУ вітає таку ініціативу, а також підтримує створення Комітетів з інших спеціалізацій. Запрошуємо всіх адвокатів і фахівців долучитися до спільної діяльності!», зазначив Вадим Красник.

Під час засідання члени Комітету обговорили питання, внесені до порядку денного та визначились із короткостроковими та довгостроковими планами діяльності, серед яких:

  • проведення серії регіональних заходів щодо забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я;
  • здійснення другого спеціалізованого навчання для адвокатів з медичного права;
  • підготовка методичних рекомендацій для адвокатів щодо ведення медичних справ;
  • налагодження співпраці з медико-юридичними клініками та юридичними клініками, що мають спеціалізацію з медичного права, з метою підвищення рівня практичної складової в освіті правників.

Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги Сергій Вилков зауважив: «Важливість полягає не лише у тому, що прийшов час для цієї ініціативи, а й у тому, що на сьогодні близько 70% громадян стикаються з різними проблемами з медичного права. Фактично, держава, яка мала доводити до відома громадян проблематику у сфері медичного та фармацевтичного права, не створює такі умови. Тому НААУ, як інститут адвокатури, взяли на себе цю відповідальність з метою забезпечення громадян України всіма видами своєчасної та якісної правової допомоги в галузі медичного права».

Також під час засідання було визначено персональний склад секцій Комітету та обрано їх голів. Секцію медичного права очолив Сергій Антонов, секцію права громадського здоров’я – Зінаїда Чуприна, секцію фармацевтичного права – Оксана Кашинцева, а секцію правових основ біоетики – Яна Триньова.

«Ми – єдиний організм, і маємо працювати злагоджено. Попереду в нас багато роботи, спрямованої на розвиток національного медичного права та утвердження ролі адвокатури в цьому процесі, а також ефективному захисті прав людини у сфері охорони здоров’я», зазначила Голова Комітету Ірина Сенюта.

Популярні новини

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 1328

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 1341

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 1956

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 1748

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 1803

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 3140

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 3718

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 3471

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл