Національна Асоціація Адвокатів України - Представники НААУ поінформували членів ПАРЄ про спроби відійти від євростандартів у реформі адвокатури

Представники НААУ поінформували членів ПАРЄ про спроби відійти від євростандартів у реформі адвокатури

Адвокатура 13:19 Пт 13.10.17 509 Переглядів Версія для друку

10-11 жовтня у Страсбургу делегація НААУ провела серію зустрічей в ході Четвертої чергової сесії ПАРЄ. Темою зустрічей стала підготовка змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, з якої було умисно виключено НААУ як офіційного представника адвокатської спільноти.

Зокрема, відбулися зустрічі у Комітеті з юридичних питань та прав людини, також тема непрозорості реформи української адвокатури обговорювалася з членами постійної делегації України в ПАРЄ, суддями ЄСПЛ.

Делегація НААУ поінформувала про спроби провести підготовлений під егідою Ради з питань судової реформи законопроект змін до профільного закону без врахування позиції та реальних потреб адвокатури. При цьому адвокатську спільноту ініціатори законопроекту фактично позбавили можливостей ознайомитися із змістом цього документу до передачі його у Верховну Раду.

В ході зустрічей представники НААУ наголосили на тому, що чинний закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” був ухвалений 2012 року. Відповідно до нього та на виконання Україною своїх зобов’язань перед Радою Європи цим Законом створено в Україні єдину професійну організацію адвокатів (пункт 11 Висновку № 190(1995) Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо вступу України до Ради Європи від 26 вересня 1995 року).

 

Таким чином, Україна виконала одне з ключових зобов’язань щодо вступу до Ради Європи, про необхідність реалізації якого також неодноразово наголошувалося у резолюціях Парламентської Асамблеї Ради Європи, зокрема: пункт 10 Резолюції 1346 (2003) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Виконання Україною своїх обов'язків та зобов'язань» від 29 вересня 2003 року; підпункт 7.3.6 пункту 7.3 Резолюції 1755 (2010) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Функціювання демократичних інституцій в Україні» від 4 жовтня 2010 року). Чинний закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” також проходив оцінку у Венеціанській комісії на відповідність стандартам РЄ і при прийнятті його в українському парламенті були враховані усі надані тоді зауваження.

Відповідно до цього закону, вперше в новітній історії України побудовано незалежну систему органів адвокатського самоврядування, до складу якої увійшли виключно адвокати. Відповідно до міжнародних стандартів, єдина недержавна асоціація адвокатів відіграє ключову роль у підтриманні професійних стандартів та етичних норм, захисті своїх членів від переслідувань та необґрунтованих обмежень і посягань. Зокрема, на цьому наголошується в “Основних положеннях про роль адвокатів”, що прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам у серпні 1990 року.

Відтак, систмема органів адвокатського самоврядування в Україні створена у повній відповідності до рекомендацій міжнародних партнерів та ключових міжнародних принципів адвокатської професії. Реальної необхідності внесення змін до чинного закону в частині організації системи самоврядування немає. Таким чином, спроби втрутитися в роботу самоврядування шляхом прийняття змін до закону не лише зруйнують цю систему, але і віддалять Україну від міжнародних норм права та демократії.

Українські адвокати наголосили на тому, що кількість порушень їхніх професійних прав зростає. Таким чином, реформа профільного законодавства має насамперед стосуватися посилення прав та гарантій адвокатської діяльності та відповідальності за їхні порушення.

НААУ висловлює вдячність віце-президенту ПАРЄ, народному депутату, адвокату Георгію Логвинському за надану допомогу в організації діалогу та висловлену підтримку на користь незалежності інституту адвокатури .

 

Популярні новини

Регіональне адвокатське самоврядування

11:32 Ср 19.09.18 262

Адвокатура Чернігівської області закликає доопрацювати проект…

Регіональне адвокатське самоврядування

14:08 Вт 18.09.18 397

З приводу проекту закону 9055 Рада адвокатів Закарпатської області…

Регіональне адвокатське самоврядування

12:41 Вт 18.09.18 639

Рада адвокатів Харківської області висловила протест проекту…

Законодавство

10:15 Пн 17.09.18 1091

Проект закону № 9055 “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” не…

Регіональне адвокатське самоврядування

16:39 Пт 14.09.18 185

ВРКА завершила перевірку фінансово-господарської діяльності РА…

Звернення

14:32 Чт 13.09.18 3140

РАУ закликала Верховну Раду утриматися від прийняття проекту…

Адвокатура

12:35 Чт 13.09.18 2635

Рада адвокатів України створила Комітет з підвищення професійної…

Законодавство

17:05 Ср 12.09.18 890

Законопроект 9055 передбачає розширення дисциплінарної…

Вестник:№9 вересен 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування