Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Вийшла друком нова монографія "Адвокати у судочинстві ранньомодерної держави Гетьманщини"

Вийшла друком нова монографія "Адвокати у судочинстві ранньомодерної держави Гетьманщини"

Адвокатура 13:12 Пн 07.08.17 2509 Переглядів Версія для друку

5 серпня 2017 р. на засіданні Ради адвокатів України керівник Центру досліджень адвокатури і права при НААУ Ірина Василик презентувала нову історичну монографію "Адвокати у судочинстві ранньомодерної держави Гетьманщини".

Цим виданням Центр досліджень адвокатури і права започаткував монографічну серію "Загальна історія адвокатури".

Автори книги - доктор історичних наук, професор Віктор Брехуненко та кандидат історичних наук Іван Синяк на основі судових справ та документів з архівів Києва, Варшави і Кракова довели, що в період Гетьманщини адвокатура не тільки існувала, а й була важливим правовим інститутом, існувала змагальність процесу.

Їхнє дослідження грунтується на основі джерел з Центрального державного історичного архіву України у місті Києві, матеріалів Інституту рукописів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, відділу рукописів Національної бібліотеки у Варшаві та рукописів Бібліотеки Польської національної академії наук у Кракові. Окрім того, вперше в історіографії показано персональний склад та соціальне походження адвокатів Гетьманщини; проаналізовано ознаки становлення професійної адвокатури; з’ясовано законодавче поле діяльності адвокатів; досліджено роль адвоката у судовому процесі Гетьманщини та «адвокатські будні». Автори також проаналізували промови адвокатів на судових засіданнях того часу. Дослідникам вдалося віднайти 135 адвокатів цього періоду, встановити їхнє соціальне становище, походження, клієнтів та справи, у яких вони були захисниками. Серед них стало відомо про адвокатів, які представляли в судах інтереси гетьманів Кирила Розумовського, Павла Полуботка, Михайлівського золотоверхого монастиря, Софії Київської, Києво-Печерської Лаври тощо.

У додатках уміщено список встановлених адвокатів, а також вводяться до наукового обігу шляхом археографічної публікації документи, які віддзеркалюють специфіку адвокатської діяльності середини XVII–XVIIІ ст. У книзі міститься великий масив судової документації з архівів та бібліотек Києва, Варшави і Кракова. Видання розраховано на професійну аудиторію - адвокатів, істориків, науковців та студентів.

Керівник Центру Ірина Василик у своєму виступі наголосила на тому, що за 25 років незалежності України адвокатура часів Гетьманщини не ставала об'єктом фахових наукових досліджень провідних наукових установ та профільних вузів.

“Національна асоціація адвокатів України, дбаючи про створення оптимальних умов для всебічного розвитку нашої професії та її конкурентноздатності у світовому вимірі, ініціювала кілька серій наукових досліджень з історії української адвокатури. Глибокому вивченню будуть піддані адвокатські практики кожного з історичних періодів їхнього існування. Окрім праць із загальної історії адвокатури, планується підготувати окремі монографії про особливості розвитку адвокатської справи в різних українських регіонах, розкрити діяльність провідних адвокатів у працях серії «Адвокатська біографістика», а також упорядкувати якомога повніший список українських адвокатів з давніх часів і до сьогодення”, - ідеться у передмові голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової до нового видання.

“У наш час, як і в середині XVII ст., Україна переживає зміну еліт, найважче випробовування для суспільства. Нині, як і тоді, глибокі суспільні трансформації докорінно змінили склад адвокатської спільноти та й самі умови її функціонування. І в Гетьманщині, і в сучасній Україні на порядку денному проблема ставлення до спадщини бездержавного періоду у правовій сфері та адекватної реакції на сучасні зовнішні впливи, що ціннісно перегукуються з тими обставинами, в яких значну частину свого історичного шляху перебувала Гетьманщина. Наукові уявлення про розвиток адвокатської справи в Гетьманщині важливі для нас ще й тому, що допоможуть краще зрозуміти чи українське суспільство принципово спроможне сприйняти функцію адвоката в європейському розумінні, тобто як уособлення не тільки змагальності судового процесу, а й правової держави загалом”, - зазначив у своїй передмові до монографії заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Центр досліджень адвокатури і права готує до друку ще 8 книжок.

Популярні новини

Вестник:№1 лютий 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування