Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Через 4,5 роки з часу створення переваги НААУ очевидні для кожного адвоката — Лідія Ізовітова

Через 4,5 роки з часу створення переваги НААУ очевидні для кожного адвоката — Лідія Ізовітова

Матеріали з'їздів адвокатів України 10:30 Пн 12.06.17 2688 Переглядів Версія для друку

Створення органів адвокатського самоврядування було направлено на виконання міжнародних рекомендацій та профільного закону, але в центрі системи поставлений кожен адвокат.

Про це сказала в інтерв”ю газеті “Закон і бізнес” Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

У 2012 році ми мали закон, ідеальну модель, рекомендації іноземних партнерів та міжнародних організацій, розуміння того, що самоврядування необхідне для незалежності професії. Проте реальна робота полягала в тому, щоб створити органи адвокатського самоврядування на всіх рівнях виключно з адвокатів, чітко розподілити повноваження за функціональним і територіальним принципом, ідентифікувати адвокатів у єдиному реєстрі, який щойно створювався, вести багато інших напрямів”, - сказала вона.

Етап становлення самоврядування включав як інституційну розбудову, так і великий масив нормативної роботи. Адже, крім профільного закону, правила для адвокатури встановлюють самі адвокати. Це і етика, і вимоги до рівня кваліфікації, і роз’яснення профільного закону. У всьому зазначеному є принципова відмінність від попереднього етапу революційних змін в адвокатурі, які відбувалися з 1992 до 2012 року.

Нова система представництва й управління передбачала, що в ній беруть участь тільки адвокати, чого не вдалося домогтися в законі від 1992 року, коли до кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури всіх рівнів уходили і чиновники, і юристи інших професій. Тепер же адвокати самі встановлюють правила функціонування свого інституту й при цьому мають захист від утручань з боку державних органів. Практичне втілення цієї ідеї було повністю на наших плечах. Ми створили систему з нуля, виконавши не тільки вимоги закону, а й міжнародні зобов’язання України”, - наголосила Голова НААУ.

При цьому обов”язкове членство адвокатів у НААУ було передбачено і міжнародними рекомендаціями, і новим законом 2012 року.

Спочатку адвокатам, завжди волелюбним, було незрозуміло, чому вони мали стати членами єдиної професійної організації — без вступу до неї добровільно, за заявою, як зазвичай вступали до громадських організацій. При цьому рішення органів адвокатського самоврядування мають обов’язковий характер, а їх порушення чи невиконання має наслідком дисциплінарну відповідальність. Така умова теж неоднозначно сприймалася в професійній спільноті. Очевидно, що без прямої норми закону ми ніколи не мали б єдиної професійної організації з обов’язковим членством.

Проте нині, я переконана, переваги членства в НААУ очевидні для кожного адвоката. У центр системи поставлені не бюрократичні процедури чи самоврядні органи, а кожен член професійної спільноти, кожен наш колега”, - пояснила Лідія Ізовітова.

Повний текст інтерв”ю Голови НААУ, РАУ можна переглянути за посиланням

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування