Національна Асоціація Адвокатів України - Реформа адвокатури може остаточно піти в тінь — Павло Гречківський

Реформа адвокатури може остаточно піти в тінь — Павло Гречківський

Адвокатура 15:12 Ср 17.05.17 679 Переглядів Версія для друку

Секретар Ради адвокатів України Павло Гречківський вважає, що реформа адвокатури має передбачати зміни до профільного закону, які відповідають реальним загрозам незалежному статусу професії.

Про це він заявив в інтерв”ю виданню “Юридическая практика”.

Якщо проблема порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності ключова, а це підтверджується багатьма фактами, то чому автори законопроекту починають з переписування термінів повноважень органів самоврядування? Чому законодавець «цікавиться» розподілом адвокатських внесків і порядком складання іспитів в адвокатуру, а не шукає способи захистити адвокатів від незаконних обшуків і втручання в адвокатську таємницю? Дивні пріоритети в ситуації, коли з правами людини, а не тільки з професійними правами адвоката в країні не все гаразд”, - вважає Павло Гречківський.

Секретар РАУ переконаний, що спроби підмінити пріоритети розвитку адвокатури навряд чи будуть вдалими.

Як би нам не намагалися підмінити порядку денного і пріоритети, я не бачу, що для адвокатів сума внесків, наприклад, важливіше імунітету від незаконного втручання в їх роботу. Як би не старалися окремі товариші підігрівати конфлікти в адвокатському самоврядуванні або дискредитувати професію в цілому, це не змінює нашого розуміння, хто - друг, а хто - ворог. Тому я б не радив використовувати з'їзд як майданчик для скандалів, нездорових амбіцій або зведення особистих рахунків”, - говорить Павло Гречківський.

Ідеї «ручної адвокатури, прототипом якої є безкоштовна правова допомога (БПД) під управлінням Міністерства юстиції, секретар РАУ називає абсурдними і такими, що суперечать міжнародним рекомендаціям гарантувати незалежність адвокатського самоврядування.

За словами Павла Гречківського, усунення професійної спільноти від напрацювання реформи шкодить якості змін та знижує довіру до них. Він нагадав, що схвалення проекту змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” відбулося в рамках робочої групи у грудні 2016 року. “Цікаво, що робота над текстом ще ведеться, судячи з останньої інформації. Що дивно, оскільки фінальне засідання робочої групи давно відбулося, а деякі учасники ще взимку повідомили, що законопроект ось-ось з'явиться в парламенті. Якщо законопроект хтось допрацьовує, то можна вважати, що реформа адвокатури остаточно пішла «в тінь», - вважає Павло Гречківський.

На його думку, звітно-виборний з'їзд адвокатів покаже, наскільки професійна спільнота консолідована.

Важливо, щоб кожен адвокат, особливо майбутні делегати з'їзду, відповідально підійшли до своєї участі в цьому процесі і не девальвували шанс продемонструвати, що адвокатура здатна самостійно приймати управлінські та кадрові рішення. Для того у нас і існують працює система самоврядування і баланс повноважень. Ми не потребуємо запрошених диригентів або директорів. Я впевнений, що з'їзд самостійно обере гідного лідера”, - вважає секретар РАУ.

Повну версію інтерв”ю Павла Гречківського для “Юридической практики” можна переглянути за посиланням


 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування