РАУ спростила фінансові умови для іноземних адвокатів | НААУ

РАУ спростила фінансові умови для іноземних адвокатів

Різне
14:51 Ср 15.02.17 2730 Переглядів
Версія для друку

Рада адвокатів України в зв'язку із змінами до Податкового кодексу (закон № 1791-VIII від 20 грудня 2016 року), які стосувалися зокрема і закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», змінила своє рішення щодо щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Відповідно до рішення РАУ від 3 лютого, щорічний внесок сплачується адвокатом у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року, у визначений Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування строк, тобто до 31 січня 2017 року. Внесок має бути перерахований за розподілом 70% - на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону; 30% - на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.

Також РАУ внесла зміни до рішення від 1 червня 2013 року № 157 «Про встановлення щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування для адвоката іноземної держави». Відтепер щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування для адвоката іноземної держави дорівнює прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року. Платіж розподіляється у пропорції 70 на 30 між радою адвокатів регіону та НААУ.

Також внесено зміни до рішення від 1 червня 2013 року № 156 «Про встановлення для адвокатів іноземних держав плати за організаційно-технічне забезпечення». Відтепер для адвокатів іноземних держав плата за організаційно-технічне забезпечення встановлена в розмірі плати за складання кваліфікаційного іспиту. Платіж розподіляється між КДКА регіону та ВКДКА у співвідношенні 80 і 20.

З моменту ухвалення цього рішення втрачають чинність рішення Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 24 (в частині щодо розміру щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування) та від 16 грудня 2016 року № 291.

НААУ неодноразово критикувала внесені до Податкового кодексу зміни та зверталася до Президента Петра Порошенка з проханням застосувати право вето до цього законопроекту через його неконституційність та втручання до закону “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”, яке порушує принцип незалежності адвокатури. ССВЕ своїм листом до Президента України від 23 грудня 2016 року підтримала заклик НААУ про ветування цього закону, посилаючись на те, що запровадження змін до законодавства без консультацій з адвокатською спільнотою шкодить демократії, та просила утриматися в подальшому від запровадження будь-яких змін до профільного законодавства без консультацій з Національною асоціацією адвокатів України. 2 лютого ССВЕ повідомила вище політичне керівництво України про те, що регулювання адвокатських внесків на рівні закону не відповідає європейській практиці.

Популярні новини

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 1613

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 6280

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 5965

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 6887

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 6622

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 6411

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 7835

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 7356

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл