Національна Асоціація Адвокатів України - Через зміни до Податковогоко кодексу НААУ вживатиме низку заходів — Валентин Гвоздій

Через зміни до Податковогоко кодексу НААУ вживатиме низку заходів — Валентин Гвоздій

Законодавство 11:42 Пт 06.01.17 2862 Переглядів Версія для друку

Через набуття чинності змін до Податкового кодексу, яким здійснено обмеження прав адвокатів на самоврядування, НААУ вживатиме низку заходів.

Про це повідодив у коментарі виданню “Закон і бізнес” Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

При цьому він наголосив, що така законодавча зміна “є частиною умисного плану щодо звуження прав адвокатів та впливу на адвокатуру як інститут».

По суті, через Податковий кодек унесено зміни до закону, який регулює діяльність конституційного органу. Власне на етапі внесення законопроекту №5132 у пояснювальній записці йшлося про те, що він стосується податкового та бюджетного законодавства. Проте включені до нього зміни до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не мають нічого спільного з такими цілями, обмежують компетенцію органів адвокатського самоврядування. Адже самофінансування адвокатури є ключовою гарантією незалежності.

«Не можна дозволити створити прецедент, коли без участі адвокатури, без участі НААУ змінюється профільне законодавство. При цьому міжнародні партнери неодноразово звертали увагу на те, що реформу адвокатури без адвокатів проводити не можна, і

консультації з НААУ, яка, за законом, є представником професії, є обов’язковими. Ця теза міститься і в листі ССВЄ до Президента України у зв’язку з прийняттям цього закону», — розповів В.Гвоздій.

Через цю ситуацію НААУ вживатиме комплекс заходів для відновлення прав органів адвокатського самоврядування.

Одразу після голосування за цей закон у Верховній Раді 21 грудня НААУ звернулася до Президента у зв’язку з унесенням неконституційних змін до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». «Ми наголосили, що внесення змін до профільного закону завуальоване, відбулося в пакеті зі змінами до Податкового кодексу, суперечить конституційним нормам про статус адвокатури, законодавству та елементарній юридичній техніці», — зазначив заступник голови НААУ.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування