Національна Асоціація Адвокатів України - Для стажування у Київській області додаткова співбесіда не потрібна — рішення РАУ

Для стажування у Київській області додаткова співбесіда не потрібна — рішення РАУ

Регіональне адвокатське самоврядування 11:33 Пт 30.12.16 1241 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України скасувала обов”язкове проведення співбесіди для осіб, які склали кваліфікаційний іспит та отримали направлення на стажування в Раді адвокатів Київської області, у регіоальному Комітеті захисту прав адвокатів.

Відповідно до рішення РАУ № 277 “Про скасування рішення Ради адвокатів Київської області щодо проведення Комітетом захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області співбесіди із стажерами”, відповідне протокольне рішення Ради адвокатів Київської області скасовано.

РАУ вказала на невідповідність закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” та рішенням РАУ включення до плану стажування в області такої обов’язкової співбесіди та надання права означеному Комітету проводити такі співбесіди з кандидатами в адвокати для перевірки їх морально-етичних якостей.

Зокрема, статтею 10 профільного закону передбачено, що стажування полягає в перевірці готовності особи, яка отримала свідоцтво про складення кваліфікаційного іспиту, самостійно здійснювати адвокатську діяльність, при цьому у приписах спеціального Закону відсутня вимога щодо перевірки морально-етичних якостей кандидата в адвокати.

Вичерпний перелік вимог щодо несумісності з діяльністю адвоката, передбачений статтею 7 Закону, де відсутнє поняття «відповідність морально-етичним якостям».

Питання оцінки результатів стажування віднесено до компетенції ради адвокатів регіону, а не до повноважень інших структур, зокрема, Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності (ч. 7 ст. 10 Закону).

Рішенням РАУ від 25 вересня 2015 року № 114 затверджено Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до підпункту 11.6.5. пункту 11.6 Розділу 11 цього Положення рада адвокатів регіону проводить співбесіду зі стажистом, яка є однією зі складових перевірки на предмет готовності особи займатися адвокатською практикою та відсутності обмежень для набуття статусу адвоката, передбачених статтями 6, 7 Закону.

До повноважень вищеозначеного Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області не може та відповідно не входить проведення співбесіди з кандидатами в адвокати, у тому числі перевірка їх морально-етичних якостей, оскільки такий комітет створений для захисту прав адвокатів.

Про цю ситуацію РАУ стало відомо із заяви, що надійшла 15 вересня від адвоката Ковбасінського О.Б. з додатками щодо правомірності проведення 13 вересня 2016 року у приміщенні Ради адвокатів Київської області співбесіди з його стажистом Однорогом М.С.

 

Популярні новини

Вестник:№4 квітень 2018 - Вісник;
Навчальні продукти для адвокатів;
Річний звіт НААУ 2016 блок;
Про НААУ Вісник;
Партнерська програма 2017;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування