Адвокатура в результаті судової реформи отримала сильніший статус-Валентин Гвоздій | НААУ

Адвокатура в результаті судової реформи отримала сильніший статус-Валентин Гвоздій

Різне
11:35 Пт 01.07.16 1360 Переглядів
Версія для друку

В результаті змін до Конституції і Закон «Про судоустрій і статус суддів» адвокатура в отримала сильніший статус. Починаючи з 2017 року, згідно з судовою реформою, клієнт може бути представлений в суді тільки адвокатом. Це стосується і громадян, і юридичних осіб і на останньому етапі - органів державної влади. Нове правило буде вводиться поетапно до 2020 року.

Ця новація для адвокатури введена конституційними змінами перш за все в інтересах ефективного захисту прав громадян. В результаті такої реформи всі будуть поставлені в рівні умови в суді і будуть звертатися до професійних захисників

Неправильно, що цю прогресивну реформу у нас назвали «монополією». Така назва використовується, щоб дискредитувати реформу і перед бізнесом, і перед громадянами. Насправді, першими одержувачами вигоди від цієї реформи будуть звичайні люди. Для адвокатури - це не привілей, а велика відповідальність. Бізнесу так само не варто побоюватися цього нововведення ”, - прокоментував заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ наголосив на тому, що виключне право адвокатів на представництво в судах - принцип, який діє в США і в переважній більшості європейських країн. Багато в чому його адаптація - в тому числі і заслуга української адвокатури, яка просувала і підтримувала цю реформу і отримувала експертизу іноземних партнерів щодо практичної реалізації цього принципу. Відтак, і у висновку до Конституційного суду, який надавала НААУ, аргументація на користь реформи спиралася на приклади з європейської практики.

Тепер, коли конституційний закон прийнятий, ми зрівнялися з адвокатурою старих європейських країн і випередили багато країн Східної Європи і СНД з цією реформою. Цей успіх української адвокатури вселяє віру в нас з боку наших міжнародних партнерів. Саме такі результативні зусилля зміцнюють нашу репутацію в Європі як молодий амбітної і ефективної організації і мотивують європейців на подальшу практичну підтримку наших реформаторських кроків”, - вважає Валентин Гвоздій.

Водночас, прийняті два закони — це не весь пакет нормативних актів, що складають судову реформу. Очікується прийняття ще багатьох законодавчих актів. У тому числі нових законів «Про вищу раду правосуддя», «Про Конституційний суд України», масштабні зміни до процесуального законодавства, і на завершальному етапі (орієнтовно 2018 рік) буде прийматися новий закон про адвокатуру та адвокатську діяльність. Також буде розроблено нове законодавство про юридичну освіту.

Популярні новини

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 1448

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 6097

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 5799

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 6711

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 6446

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 6241

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 7659

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 7325

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл